Szabó László, a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetségének elnöke, a MOB Fogyatékosok Sportjáért Felelős Szakmai Tagozatának tagja Facebook-oldalán azt írta: véget kell vetni „a magyar parasport körül zajló áldatlan és méltatlan felhajtásnak”, a rendkívüli közgyűlésen le kell zárni a vitákat. Szabó azonban azt már nem árulta el, ő hogyan képzeli mindezt, csak annyit írt ezzel kapcsolatban: „hétfőn megnyugtató megoldást kínáló javaslatot fogok tenni”.
A lap forrásai szerint a jelenlegi vezetés már érzi, hogy helyzete tarthatatlanná vált, így most megpróbálnak a saját maguk által irányított módon, a lehető legkisebb presztízsvesztességgel visszavonulni, s egy „baráti” utódnak átadni a helyet. Ezzel az említett forrás arra utalt, hogy Szabó Lászlót még Deutsch Tamás (akkori ifjúsági és sportminiszter) nevezte ki tárcája egyik helyettes államtitkárává. Szabó László röviden csak annyit válaszolt arra a kérdésre, hogy van-e alapja azoknak a feltételezéseknek, amelyek szerint Deutsch az MPB elnöke lenne, hogy nincs.
Hétfő este azonban Szabó egy budapesti, belvárosi étterembe invitálta a sportvezetőket, a zártkörű megbeszélés késő este ért véget. Ezután a Népszabadság újra kereste a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetségének elnökét, de nem érték el. Koller Sándor, a Wildboars Kerekesszékes Rögbi Egyesület elnöke viszont arról tájékoztatta a lapot, hogy a találkozón Szabó László azt javasolta, hogy Gömöri Zsolt mondjon le, feladatait pedig Deutsch Tamás lássa el addig, amíg végleges elnököt nem választanak.
Ma Szabó László, a Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetségének (FODISZ) elnöke rendkívüli sajtótájékoztatót hívott össze délután 2 órára a Magyar Paralimpiai Bizottság körül kialakult helyzet megoldása érdekében folytatott tárgyalások eredményéről.
A Gömöri-ügy felidézéseként összegyűjtöttük a legfőbb állomásokat:
2012. Deutsch Tamás, az MPB alelnöke javaslatára Gömöri Zsolt és további három munkatársa végtörlesztését állja a bizottság. Az elnök 3 milliós vissza nem térítendő pénzt kap erre a célra.A paralimpia után 17 millió forintos prémiumban részesül a parasportolók eredményei kapcsán Gömöri.
2015. május 4. Gömöri kérésére az MPB felügyelőbizottsága (fb) alaposan kivizsgálja a szervezet működését.
2015. május 7. Az RTL Klub Híradója beszámol a 3 millió forintos végtörlesztésről. Az ügy kipattanását követően az MSZP és a Jobbik is lemondásra szólította fel a bizottság teljes elnökségét és Gömörit.
2015. május 12. Gömöri bejelenti, hogy visszafizette a 3 milliót a közös kasszába.
2015. május 14. Parasportolók nyolc pontból álló nyilatkozatot adnak át az MPB elnökének a Magyar Sport Házánál.
2015. május 20. Már 500 aláírónál tart az internetes petíció, az elnök lemondása érdekében.
2015. május 21. A Központi Nyomozó Főügyészségen csoportos feljelentést tesznek több parasportoló nevében Gömöri ellen.
2015. május 24. Gömöri Zsolt rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy egy „minden részletében megkonstruált, hazug lejárató kampányt folytatnak” ellene. Megnevezte a lejáratási kísérlet részvevőit is.
2015. május 26. Az MPB elnöke sajtótájékoztatón cáfolta a sajtóban ellene felhozott 15 vádpontot, továbbá június 19-re rendkívüli közgyűlést hívott össze.
2015. május 28. Az fb „mindent rendben talált” a nyilvánosságban megjelent ügyekkel kapcsolatban, majd közölte lemondását. Ugyanezen a napon a Coca-Cola bejelentette, hogy felfüggeszti az ügy rendezéséig az MPB-nek nyújtott támogatását, este pedig Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke is kifejezte, hogy jobban tenné Gömöri, ha távozna.
2015. május 29. A jochapress.hu értesülései szerint az fb mégsem talált mindent rendben az MPB körül, ugyanis kimaradtak bizonyos pontok a vizsgálatról szóló közleményből.
2015. június 2. Nyomozást rendelt el a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnökét érintő feljelentések alapján a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség hűtlen kezelés és csalás bűncselekmények gyanúja miatt.
2015. június 4. A bizottság a parasportolókkal „tűzszünetről” állapodott meg a közgyűlésig.
2015. június 10. A hvg.hu nyilvánosságra hozta Kovács Brigitta, az MPB volt gazdasági vezetőjének a felmondólevelét, amelyből az derül ki, hogy többek között azért is menesztették, mert nem volt szabályos a végtörlesztés kifizetésének a módja.