Horváth Csaba, az MSZP budapesti képviselőcsoportjának vezetője lapunknak úgy nyilatkozott: valóban kétféle vélemény létezik e pillanatban; mást képvisel az országos vezetés és a frakció, és mást a budapestiek. Horváth szerint vállalható ez az eltérés, mivel Budapestnek elemi érdeke, hogy a kormány fejlessze a várost, amelyet csakis úgy lehet elérni a Fidesznél, ha egy ilyen megaberuházáshoz jut Magyarország. „Nekünk elemi érdekünk, hogy azt a 2000 milliárd forintot megkapja a város, ami a közlekedés fejlesztéséhez szükséges” – mondta Horváth Csaba.
A politikus szerint védhető az országos álláspont is, mivel egy olimpiai beruházásnál különösen kell tartani a korrupció felerősödésétől. „Ezt nem én, hanem maga a kormány megbízottja, Fürjes Balázs ismerte el a közgyűlés előtt” – fűzte hozzá Horváth. Ami persze már magánál a pályázat elkészítésénél is előfordulhat, hiszen pusztán a tervek a pályamű elkészítése nagyjából tízmilliárd forintba fog kerülni.
A Gőgös Zoltán MSZP elnökhelyettes által bejelentett országos álláspont indokai között az is fellelhető, hogy a szocialisták elvileg sem támogathatják egy olyan kormány szürreális álmait, amelyik egy olimpiára igen, ám de a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolására nem hajlandó költeni. Nem újítja fel a kórházakat, nem ad pénzt, például, az egészségügyi bérfejlesztésekre.
A kétféle szocialista vélemény kapcsán egyébként Horváth Csaba megjegyezte: az országos vezetés hozzájárult, hogy a budapesti MSZP támogassa továbbra is az olimpia gondolatát, hiszen ebben az esetben az eltérő érdekek kellő magyarázatot adnak az ellentmondásra.
A 20024-es olimpia rendezési jogáról 2017-ben döntenek; a többség úgy kalkulál, hogy Budapestnek kevés az esélye a győzelemre.