tenisz;Australian Open;Rafael Nadal;Roger Federer;Grand Slam-torna;

2015-07-01 07:55:00

Federer és Nadal is könnyedén továbbjutott

Győzelemmel kezdett a centerpályán a hétszeres wimbledoni bajnok, Roger Federer az angol nyílt teniszbajnokság második játéknapján. A svájci teniszező három szettben győzte le a bosnyák Damir Dzumhurt, aki hazájában korábban elsőként jutott Grand Slam-torna főtáblájára, amikor a selejtezőből indulva az Australian Open harmadik köréig jutott.

A világranglistán második Federer az első szettet 6:1-re, még a másik kettőt 6:4-re nyerte meg. Egykori nagy vetélytársa, Rafael Nadal a 28 éves Thomaz Belluccit győzte le három játékrész (6:4, 6:2, 6:4) alatt. A spanyol klasszis "nagyon pozitív győzelemként" értékelte a partit, miután egy csalódásokban gazdag időszakon van túl, jelenleg csak tizedik az ATP-ranglistáján.

A második körben a német Dustin Brownnal találkozik. A francia Jo-Wilfried Tsonga rendesen megizzadt a győzelemért: öt szettben tudta csak legyőzni a luxemburgi Gilles Mullert, következő ellenfele a világranglistán hatvanötödik helyezett Albert Ramos-Vinolas lesz.

A nőknél a címvédő Petra Kvitova óriási játékot bemutatva, harmincöt perc alatt diadalmaskodott a holland Kiki Bertens ellen. A cseh teniszezőnő mérkőzését a szülei, Jiri és Pavla is megtekintették a centerpályán, akiktől utólag elnézést kért, hogy ilyen rövid ideig tartott a két szettes (6:1, 6:0) parti.

"Nagyon boldog leszek, ha minden alkalommal ilyen jól játszok majd, amikor mérges vagyok" – utalt a másodikként kiemelt játékos arra, hogy betegséggel küzdött a találkozót megelőzően. Az első szervákból szerezhető pontok száz százalékát megszerezte, így magabiztosan várhatja a japán Kurumi Nara elleni második kört.

Egy magyar érdekeltsége volt a tegnapi játéknapnak, Marosi Katalin a belga Ysaline Bonaventurével az oldalán párosban kikapott a Margarita Gaszparjan és Alekszandra Panova alkotta orosz kettőstől. A találkozó 1 óra 34 percig tartott, ugyan a második szettet 6:4-re megnyerték, az első és az utolsó játékrészben 6:1-re, illetve 6:2-re kikaptak.