Wimbledon;Babos Tímea;

2015-07-02 07:55:00

Babos megszorongatta az amerikai legendát

Pályafutása legnagyobb mérkőzését játszotta tegnap Wimbledonban Babos Tímea. A magyar teniszező ellenfele a sportág legendás alakja, a hússzoros egyéni Grand Slam-győztes Serena Williams volt, aki jelenleg is vezeti a világranglistát.

Babos győzelmi esélyei majdhogynem a nullával voltak egyenlők, ennek ellenére a megilletődöttség legkisebb jele nélkül kezdte a centerpályán vívott találkozót. Két elvesztett játék után a soproni hölgy hozta az adogatását, akárcsak 3:1-es, 4:2-es és 5:3-as Williams-vezetésnél. Az első szett 6:4-re lett minden idők egyik legjobb női játékosáé, ami egyszersmind Timi dicsérete is.

A magyar játékos párosban már találkozott az amerikai világsztárral. Tavaly a US Open első fordulójában Babos és Kristina Mladenovic az első fordulóban 7:6, 6:7, 6:1-re szenvedett vereséget Serena és Venus Williams duójától.

A folytatás még inkább a 33 éves csillag elképzelései szerint alakult, ám Babos Tímea mindent megpróbált, óriásit küzdött, s végül meghajolt a nagyobb tudás előtt.

Ami a férfimezőnyt illeti, biztosan lépett a legjobb 32 közé a kanadai Milos Raonic is, aki a 37 éves német Tommy Haas ellen győzött négy játszmában. Még ennyire sem izzadt meg az első helyen kiemelt Novak Djokovic, a finn Jarkko Nieminen erejéből összesen kilenc játékra – illetve másfél órányi teniszre - futotta.

Tegnap kiderült az is, hogy a négy Grand Slam-torna közül a wimbledoni a legnépszerűbb a közösségi médiában. A londoni füves pályás versenyt 4,1 millióan követik a Facebook, a Twitter és az Instagram internetes oldalakon. A második helyen a Roland Garros áll 3,7 millió rajongóval, a US Open és az Australian Open pedig ennél kevesebb követővel rendelkezik. A közösségi média történetében a tavalyi wimbledoni férfidöntő volt a legnépszerűbb GS-mérkőzés: 585 ezer poszt született a Novak Djokovic-Roger Federer mérkőzés kapcsán, melyet a szerb játékos nyert meg öt szettben.