Risztov Éva;Balaton-átúszás;

2015-07-04 18:38:00

Risztov Éva lett az első a nők között a Balaton-átúszáson

Szombaton immár 33. alkalommal rendezték meg a Pek-Snack Balaton-átúszást Révfülöp és Balatonboglár között. Elsőként Papp Márk debreceni úszó ért célba, a nők közül Risztov Éva úszta le leggyorsabban a két part közötti 5200 méteres távot.

Ebben az évben is sokan indultak el a hagyományos versenyen, több mint 300 katona, honvédségi közalkalmazott, is nekiindult a távnak, a férfiak kategóriájában debreceni győzelem született.

Papp Márk debreceni úszó, a Révfülöpről indult Balaton-átúszás győztese beérkezik a célba Balatonbogláron 2015. július 4-én. MTI Fotó: Varga György

A biztonság jegyében idén is csónakokból és hajókból álló úszófolyosó segítette a résztvevőket a vízen. "A Balaton-átúszás nagy örömmel csatakozott Áder János köztársasági elnök kezdeményezéséhez, az Élő Bolygónk kampányhoz azzal a céllal, hogy a lehető legtöbben hallassák a hangjukat a klímaváltozás elleni küzdelemben. Az átúszás résztvevői virtuális aláírásukkal csatlakozatnak majd a kampányhoz a helyszínen" - közölte még a verseny előtt a szervezőbizottság elnöke, Szántó László.

MTI Fotó: Varga György