Mivel hazánkban számos tematikus sportcsatorna sugároz, az MTVA milliárdokat költött a legrangosabb és legtöbb nézőt vonzó sportesemények közvetítési jogainak megszerzésére, az elmúlt hónapokban pedig több neves sportriportert szerződtetett kiemelt fizetésekkel. A nagyjából ötvenfős stáb folyamatosan "vak adásokat" készít, mintha élőben menne a műsor, hogy a műsorvezetők és a technikai személyzet begyakoroljon minden munkafázist. A lap szerint erre azért van szükség, mert a köztévé el akarja kerülni a M1 hírcsatorna március 15-i indulásakor kialakult káoszt.
Az állami média közvetíti jelenleg a Formula-1 versenysorozatot és a Magyar Labdarúgó-szövetség által szervezett mérkőzéseket - a Sport1-et működtető céggel közösen -, emellett a 2016-os labdarúgó Európa-bajokságot is a köztévé adja majd. A Népszabadság információi szerint az MTVA ősztől évadonként legalább egymillió eurót fizet a labdarúgó Bajnokok Ligája közvetítési jogáért, a hároméves csomag ára megközelíti az egymilliárd forintot. Az M4-en a futballon és az autóversenyen kívül az 5 látványsportág és a 16 kiemelt sportág is helyet kap. A Népszabadság kérdésére, lesznek-e külsős beszállítók a csatornán, vagy az összes műsor belső gyártásban készül, azt a választ kapták, hogy várhatók külsős beszállítók, a sportági magazinokat például a sportszövetségek készítik majd.
Az állami média idén 80 milliárd forintból gazdálkodhat. Noha sokáig tagadták, tavasszal átalakult a csatornák műsorstruktúrája: az M1 szórakoztató tartalmait Duna vette át, valamint a fiatalokat célzó Petőfi TV is elindult. Az új M1 hírcsatorna indulása napján a technika ördöge többször is megtréfálta a műsorkészítőket, rövid időre a kép is elsötétült, így nem okozott túl nagy meglepetést, hogy már az első napon volt egy időszak, amikor a nézettség 0,0 százalékra zuhant. Az MTVA akkor a kezdő újságírók felkészületlenségével indokolta a kialakult állapotokat. A közmédia idén még két másik csatorna, az M5 és az M6 elindítását tervezi.