Ferencváros;Thomas Doll;Labdarúgó Európa Liga;Skonto Riga;

2015-07-23 23:00:00

Kilenc csapás Debrecenben

Felemásan szerepeltek a magyar csapatok az Európa-liga második selejtezőkörének visszavágóin. A Debrecen gólfesztivált rendezett a Nagyerdei stadionban: kilenc gólt gurított a lett Skonto Rigának, s 11-4-es összesítéssel ment tovább. A Ferencváros viszont szégyenletes teljesítményt nyújtva kettős vereséggel esett ki a Zeljeznicar ellen.

Kiütéses győzelmet aratott a Debrecen a labdarúgó Európa-liga második selejtezőjének visszavágóján a lett Skonto Riga ellen. Már az első mérkőzésen elért 2-2-es döntetlen is továbbjutást ígért, a debreceni találkozón azonban hamar egyértelművé vált, hogy Kondás Elemér együttese sokkal jobb ellenfelénél. A hajdúságiak már a 7. percben megszerezték a vezetést: Tisza 17 méterről lőtt nagy gólt a bal felső sarokba. Mindössze öt perccel később a rendkívül agilisen játszó Jovanovic jobb oldali beadását vette át ügyesen Balogh, majd a kapuba talált.

A mintegy nyolcezer néző nagyon elégedett lehetett a látottakkal. A 29. percben Balogh adott középre, és Sidibe estében lőtt a hálóba. A 31. percben megint Jovanovic adott jól középre, s a visszafelé mozgó Sidibe ügyesen csúsztatott a hálóba. 4-0 is maradt a félidő végéig. A folytatás csak formalitásnak tűnt. Ám, így sem ült a babérjain a Loki, s Dusan Brkovic góljával az 51. percben már 6-0-ra vezettek a hajdúságiak, majd hét perc leforgása alatt a hetediket és a nyolcadikat is bevágták a piros-fehérek.

Szakály Péter büntetőből, míg Bódi Ádám akcióból volt eredményes. A folytatásban kétszer talált be a Riga, ám ez nem befolyásolta a mérkőzést. A csereként beállt Geoffrey Castillion állította be a mérkőzés végeredményét, a Debrecen 9-2-re nyert, így 11-4-as összesítéssel jutott tovább.

Dühítően gyenge játékot mutatott be a Ferencváros a Zeljeznicar ellen Szarajevóban, az EL visszavágóján. Lassan, körülményesen fociztak a zöld-fehérek a boszniai fővárosban, olyan benyomása lehetett az embernek, mintha az első budapesti mérkőzésen nem is a Zeljeznicar nyert volna 1-0-ra. Teljesen érthetetlen módon a Fradi védekezésre, kontrákra állt be, ami nem lenne baj, ha lennének olyan játékosai, akik képesek lennének gyors ellentámadásokra. Ilyen labdarúgókat azonban nemigen láttunk a pályán. A két középhátvéd, Nalepa és Gyömbér rendkívül bizonytalan volt, a középpályán nem volt mozgás, csak Somalia nyújtott elfogadhatót, Böde elől semmi veszélyt sem jelentett a kapura.

Meg is lett az eredménye a lélektelen játéknak: a 23. percben a hátul békésen sétálgató Nalepa és Gyömbér között kiugratták Kokotot, aki nagyon pontosan lőtt a hálóba. 1-0 a hazaiaknak. Egy perc múlva majdnem növelte az előnyt a Zeljo, miután Dibusz a saját lábában esett el. A 40. percben Thomas Doll Varga Roland helyett behozta Radót, pedig nagy választási lehetősége lett volna arra, kit is cseréljen le. Egy biztos, az első félidőben állófociban verhetetlenek voltak a zöld-fehérek. Az első meccs után a rossz helyzetkihasználást emlegettük, nos, az első 45 percben helyzetig sem jutott el a Fradi.

A második félidőben a nagyon halovány Hajnal helyére a szlovák Sesták állt be. Ezt követően valamivel jobban játszott a Ferencváros, de ez is nagyon kevés Gera Zoltánéktól. A félidő derekán Busai állt be Böde helyére, amivel legalább a középpálya stabilizálódott. A 67. percben Leandro egyenlíthetett volna, de az ötös sarkáról magasan lőtt fölé. A 75. percben Gera 20 méteres szabadrúgásból a felsőlécet találta el. Ez a két helyzete volt a Fradinak.

A Zeljeznicar viszont a hosszabbításban megadta a kegyelemdöfést Delmic góljával. 0-2 lett a vége. Az FTC két vereséggel, 0-3-as összesítéssel esett ki az EL selejtezőjéből. Ilyen kerettel, ilyen költségvetéssel, ilyen háttérrel nemzetközi szinten is elfogadhatatlan teljesítményt láttunk.