Cseh László;vizes világbajnokság;Olasz Anna;Hosszú Katinka;

2015-08-03 07:58:00

Jól kezdtek Hosszúék

Jól debütáltak úszóink a kazanyi vizes világbajnokságon. Hosszú Katinka délelőtti Európa-csúcsát tovább javítva a legjobb idővel jutott a 200 méter vegyes mai fináléjába, míg Cseh László 50 méter pillangón módosította tovább a selejtezőben elért országos csúcsát.

Az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok sportoló a harmadik legjobb idővel kvalifikálta magát a mai fináléba. Két döntőben volt érdekelt hazánk a nyitónapon. Bernek Péter az ötödik helyen végzett 400 méter gyorsúszásban. A nőknél Kapás Boglárka a nyolcadik lett szintén 400 méter gyorson.

A hétvégén a magyarok megszerezték az első érmüket a világbajnokságon. Olasz Anna a nyíltvízi úszók 25 kilométeres távján állhatott a dobogó második fokára. A győzelmet a brazil Ana Marcela Cunha szerezte meg. „Nagyon akartam ezt az érmet, egyrészt, hogy legyen valami kárpótlás a tíz kilométer után, másrészt mégiscsak nagy dolog a magyar csapatból elsőként a dobogóra állni”- fogalmazott a verseny után Olasz Anna.

A női vízilabda-válogatott szombaton könnyed vereséget szenvedett (12-7) az Egyesült Államok olimpiai bajnoki címvédő csapatától, így Merész András lányai nem jutottak a negyeddöntőbe. A világ- és Európa-bajnoki bronzérmes magyarok, ahogyan 2011-ben Sanghajban, most is a 9-12. helyért folytathatják szereplésüket: ma, 11.10 órától a kanadaiakkal találkoznak, a mérkőzést az M4 közvetíti.