Az ARD és a The Sunday Times című brit lap információit több mint 5 ezer atléta 2001 és 2012 között levett mintáira alapozta, ezek közül nyolcszáznál is több versenyzőnek volt legalább egy abnormális értéket mutató eredménye. Ebben az időszakban kiemelt versenyen 146 érmet, köztük 55 aranyat nyertek olyanok, akik gyanús mintát szolgáltattak. "Nyugodtan mondom, hogy magyar sportoló ezen a listán nem szerepelhet" – szögezte le szövetségünk főtitkára.
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke is szót ejtett a doppingbotrányról. Mint mondta: a MOB ezután is tájékoztatni fogja a szövetségeket a tiltott szerek aktuális listájáról. Továbbra is a zéró tolerencia elvét fogja követni a doppingvétségen ért sportolókkal szemben, s ezentúl is sűrűn fogják ellenőrizni a versenyzőket.
A MASZ egyúttal jelezte, Sebastian Coe-ra szavaz majd a nemzetközi szövetség (IAAF) augusztus 19-i elnökválasztó kongresszusán. A pekingi világbajnokság előtti voksoláson – amelyen a sportág történetében először indul két jelölt – a brit sportember ellenfele az ukrán Szergej Bubka lesz.
"Végigmértük, hogy az atlétikai világnak mi a célja, min kell változtatni, és arra jutottunk, hogy Coe-t támogatjuk" – mondta Gyulai, majd hozzátette, fontosnak tartják, hogy Bubka folytassa alelnöki tevékenységét, melyet az elmúlt nyolc évben végzett. Coe azt tervezi, hogy az olimpiai jogdíjakból egy alapot hoz létre és abból minden tagszövetség évi 25 ezer dolláros támogatásra számíthatna.