Amint azt korábban megírtuk: az SOS Gyermekfalu Magyarországi Alapítvány vélekedése szerint az új, városi integrált környezet megkönnyíti a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek beilleszkedését a társadalomba. Emellett pénzügyi okok miatt is a költözés mellett voksoltak. Gosztonyi Gábor, az SOS ügyvezetője elmondta, a jövőben csökkenteniük kell a gyerekekre jutó költségeket, Battonyán pedig a legmagasabbak a fenntartás költségei, ráadásul a 30 évvel korábban épült gyermekfalu épületei sincsenek tökéletes műszaki állapotban, csak a felújításra legalább 150 millió forintra lenne szükség.
Velkey Gábor szociológus szerint, ha a szolgáltatások bármilyen szempontból nem megfelelőek, nem feltétlenül az a legmegfelelőbb megoldás, hogy a SOS-gyerekeket kiragadják megszokott környezetükből, és áthelyezik őket egy, az alapítvány szerint jobb feltételeket biztosító helyre. Velkey szerint a településen kellene kiépíteni a magasabb szintű szolgáltatásokat.
— Battonya 30 évig támogatta a jelenlétünket a településen, most mi is szeretnénk ezt viszonozni – tette hozzá Szilvási Léna. Az SOS által folytatott családmegerősítő programba mindkét településen 20-30 családot vont be az alapítvány - mondta Szilvási Léna, az SOS gyermekvédelmi programigazgatója.