kerékpáros körverseny;Tour de Hongrie;Tom Thill;Differdange-Losch;

2015-08-10 07:56:00

Luxemburgi diadal a hazai körversenyen

A Gyöngyös és Budapest közötti 106 kilométeres szakasszal ért véget az idei Tour de Hongrie magyar kerékpáros körverseny, a sárga trikó a luxemburgi Tom Thillé lett. Az olimpiai kvalifikációs viadal mezőnye hat nap alatt 700 kilométert tett meg, a 96 fős mezőnyből 75 versenyző tekerte végig a távot.

Az utolsó szakasz előtt az összetett második helyén álló Andi Bajc csapata, az Amplatz-BMC előre küldte versenyzőjét, a szlovén Jan Tratnikot, akinek a végső győzelemre nem volt esélye. Az üldözők élén a sárga trikós Thillt védő luxemburgi csapat, a Differdange-Losch arra ügyelt, hogy egyben tartsa a mezőnyt. A budai körpályához érve a debreceni Pályi Csaba és a holland Robert-Jan Mol fel tudott zárkózni Tratnikhoz, aki a Budai Várban lerázta követőit és megszerezte a szakaszgyőzelmet, valamint a gyorsasági pontversenyt is megnyerte, így övé lett a zöld trikó.

A mezőny 11 másodperces hátránnyal ért célba, a sprintben a szlovén Bajc szerezte meg a második helyet, míg Lovassy Krisztián először állhatott fel a körverseny alatt hazai versenyzőként a pódiumra. „Végig kontrolláltuk a mai napot, elég sokat tudtam tartalékolni a szakasz közben” – vélekedett Lovassy, aki az összetettben elért 8. helyével a legjobban szereplő magyar kerékpáros volt.

Thill a 12. helyen ért célba, de ezzel is diadalmaskodott a Tour de Hongrie-n. „Még sohasem sikerült szakaszversenyen nyernem. Ez karrierem legnagyobb sikere” – mondta boldogan a körverseny történetének első luxemburgi győztese. A piros trikós Marius Hafsaas megvédte első helyét a hegyi pontversenyben. A legjobb 23 éven aluli fiatalnak járó fehér mezt a német Moritz Backofen szerezte meg, a legjobb U23-as hazai kerékpárosnak felajánlott, félmillió forintos különdíjat pedig Rózsa Balázs vehette át. A csapatversenyben az osztrák Amplatz-BMC zárt az élen.