Jorge Lorenzo;gyorsaságimotoros-világbajnokság;Marc Marquez;Indianapolisi Nagydíj;

2015-08-11 07:56:00

Márquez a végén nyerte meg a futamot

Zsinórban harmadjára nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) Indianapolisi Nagydíját a 22 éves Marc Márquez, aki minden sorozatot figyelembe véve már ötödször diadalmaskodott a pályán, amerikai földön pedig még sosem veszített.

Szombaton az időmérőedzést is megnyerte a Repsol Honda motorosa csapattársa, Dani Pedrosa előtt, mögülük a kétszeres világbajnok Jorge Lorenzo rajtolt, ráadásul nem is akárhogyan: rögtön a futam elején az élre állt, a 27-ből 24 körön át tartani is tudta első helyét. Azonban hiába futotta meg Lorenzo a verseny leggyorsabb körét, Márquez rátett még egy lapáttal, új pályacsúcsot állított fel, és három körrel a leintés előtt megelőzte riválisát.

A címvédő spanyol versenyző végül 0,688 másodperces előnnyel ért célba 28 éves honfitársa előtt, ezzel megszerezve a Hondának a 700. világbajnoki győzelmet. "Az elején jól tudtam tapadni Lorenzóra, de féltávnál kicsit küszködtem. A végén láttam meg az egyetlen lehetőséget, hogy megpróbáljam megelőzni és meglepjem őt" – értékelt a győztes, aki idénybeli harmadik sikerét könyvelhette el.

A futamon nagyszerűen szerepelt a világbajnoki pontversenyben élen álló Valentino Rossi, aki a nyolcadik helyről tudott a dobogó legalsó fokára felállni, így az idei összes nagydíjon ott volt a pódiumon. A Doktor 195 pontjával továbbra is vezeti a világbajnokságot, Lorenzo négy egységet tudott lefaragni hátrányából, és 186-nál jár. A következő futamot Csehországban rendezik a hétvégén a brnói Masaryk versenypályán.