Az IAAF keddi közleményében jelezte, hogy a neveket még nem hozhatja nyilvánosságra, ám az érintettek túlnyomó többsége már visszavonult, s az idei, jövő szombaton rajtoló pekingi vb-n egyikük sem indul.
Augusztus elején nagy visszhangot keltett az ARD és a Sunday Times riportja, amely azt sugallta, hogy az atlétikában tömegesen doppingolnak, s ebben az IAAF is segédkezet nyújt. A két médium ezt közép- és hosszútávfutók 2001 és 2012 között levett mintáinak eredményeire alapozta. Több mint 5000 atléta 12 ezernél is több teszteredményét kapták meg, és amint azt szakértőik elmondták ezek közül több mint 800 versenyzőnek volt legalább egy abnormális értéket mutató eredménye. Ebben az időszakban kiemelt versenyen 146 érmet, köztük 55 aranyat nyertek olyanok, akik gyanúra okot adó mintát szolgáltattak.
Azt is közölte a szövetség, hogy a 28 atléta közül több volt már korábban büntetve doppingvétség miatt. A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt vezeti a pekingi atlétikai világbajnokságra nevezett 53 fős jamaicai válogatottat. A 100 és a 200 méter világcsúcstartójánál azonban honfitársa, Asafa Powell is jobb idővel (9.81 mp) rendelkezik a klasszikus sprinttávon. Bolt 9.87-es eredményénél öten is tudtak jobbat idén 100-on. Szintén csapattag a váltóban Bolthoz és Powellhez hasonlóan vb-aranyérmes Warren Weir, valamint a 200-on idén 19.80-at futott Rasheed Dwyer.
A nőknél a legnagyobb név a Moszkvában két éve 100-on és 200-on is győztes Shelly-Ann Fraser-Pryce és a háromszoros olimpiai bajnok sprinter, Veronica Campbell-Brown.