Lionel Messi;Athletic;FC Barcelona;Luis Enrique;

2015-08-19 07:58:00

Messiék sebeiket nyalogatják

Elmaradt a csoda a spanyol labdarúgó Szuper-kupa döntőjében, az FC Barcelona nem tudta ledolgozni négygólos hátrányát az Athletic Bilbaóval szemben, ami azt jelenti, hogy nem jön össze a rekordév, a hat trófea a katalánok számára.

A múlt pénteken elszenvedett döbbenetesnek nevezhető 4-0-s vereség után mindenki arra számított, hogy Messiék a kapujukhoz szögezik a baszk együttest, s valósággal lerohanják a vendégeket. A katalánok gépezetébe azonban ismét homokszem került.

A letámadás nem működött valami fényesen, s bár az első félidő végén Messi révén a hazaiak megszerezték a vezetést, a második félidőben, Piqué kiállítása után (minősíthetetlen hangnemben szólt a partjelzőhöz) esélye sem volt a Barcának, s az Athleticnek sikerült egyenlítenie Aritz Aduriz 74. percben szerzett találatával. 1-1 maradt a végeredmény, s ez vereséggel felérő döntetlen volt a katalánok számára. Így látta ezt edzőjük, Luis Enrique is, aki azért megpróbált jó arcot vágni az eredményhez.

„Néha még jó is, ha vereséget szenved egy csapat, mert ilyenkor tudatosul a játékosokban, hogy milyen nehéz is nyerni” – fejtette ki, s gratulált a bilbaóiak kupagyőzelméhez. Luis Enrique számára az volt a tét, hogy beállítsa Pep Guardiola 2009-es rekordját. A Bayern München jelenlegi edzője 2009-ben egy naptári év alatt hat trófeát kaparintott meg. Persze azért így sem drámai Luis Suárezék mérlege, hiszen ők ötre tettek szert.

Az Athleticnek ugyanakkor ez volt az első trófeája 1984 óta, akkor az együttesnek sikerült a duplázás Spanyolországban. A Barca kapujában egyébként május 17. óta először a chilei Claudio Bravo állt. A német Ter Stegen ugyanis az előző két meccsén nyolc gólt kapott. Pihentetése azonban Enrique szerint nem jelent semmit, s nem döntött még arról, ki legyen a kezdő a bajnokikon.