öttusa Európa-bajnokság;Alekszejev Tamara;Harangozó Bence;

2015-08-19 07:59:00

Hetedikek a magyarok

Hetedik helyen végzett az Alekszejev Tamara, Harangozó Bence összeállítású vegyes váltó az angliai Bath-ban zajló olimpiai kvalifikációs öttusa Európa-bajnokságon első napján.

A magyarok a várakozáson felül vívtak - ebben a számban másodikként végeztek -, és a 2x100 méteres úszásban is szorosan tapadtak ellenfeleikre, így két szám után stabilan a harmadik helyen álltak. A lovaglás viszont nem sikerült nekik, emiatt visszacsúsztak. Harangozó leesett a lováról, amikor az az egyik akadálynál kitört, ez pedig tekintélyes pontlevonást eredményezett.

A harmadik tusában csak az utolsó, azaz a kilencedik eredmény volt a magyaroké - a lehetséges 300 pontból csupán 223-mal mentek végig a pályán -, így hiába fejezték be negyedik pozíciót érő jó lövészetes futással a tegnapi versenynapot, nem tudtak a mezőny első felében végezni.

„Nagyon jól versenyeztek mindketten mindegyik számban Bence lovaglását leszámítva, amin viszont elúszott a jó szereplés” - értékelt Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány. A győzelmet az olaszok szerezték meg a fehérorosz és az orosz vegyes váltó előtt. Ma a férfi és a női váltóra kerül sor, majd a csütörtök-pénteki selejtezőket követően szombaton és vasárnap a férfi, illetve női hagyományos versenyt rendezik meg, amelyben nyolc-nyolc olimpiai kvótát osztanak ki.