Mestalla-stadion;Monaco;Dinamo Zagreb;labdarúgó Bajnokok Ligája;

2015-08-21 08:00:00

Kétgólos hátrányba került a Monaco

Bajba került a valenciai Mestalla-stadionban a Bajnokok Ligája legutóbbi idényében negyeddöntőt játszó Monaco futballcsapata. Noha a házigazda spanyolok pocsék eredményeket értek el az elmúlt hetek felkészülési mérkőzésein, „élesben” megtáltosodtak, és 3-1-re legyőzték a franciákat a BL-playoffkör első felvonásán.

A Monaco túlzott óvatoskodása (az új igazolás, Stephan El Shaarawy például csak csereként állt be a mérkőzés hajrájában) alaposan visszaütött, hiszen bár Rodrigo korai gólját még kiegyenlítette a horvát Pasalic, Parejo és Feguli találatával számottevő előnyt harcolt ki a Valencia.

Ugyancsak 3-1-re diadalmaskodhatott volna a skót Celtic, ám ellenfele, a svéd Malmö szépített az összecsapás 95. percében – így biztosan izgalmas lesz a jövő heti visszavágó. Fociláz uralkodott szerdán szerte Albániában, hiszen a Skënderbeu a Dinamo Zagreb ellen lépett pályára, és a hazaiak hittek benne, hogy tovább írhatják a történelmet. Az első félidő után vezettek is az albánok, ám a folytatás már a horvátok elképzelései szerint alakult (1-2), így a Skënderbeu nehéz helyzetbe került a zágrábi meccs előtt.

Bázelben a jelenleg a Fiorentinát felkészítő korábbi Videoton-edző, a portugál Paulo Sousa két egykori csapata küzdött meg egymással, a 2-2-t követően minden bizonnyal az izraeli Maccabi Tel-Aviv játékosai érezhetik jobban magukat.