Hogy milyen fontos esemény ez a Balkán-félsziget életében, az is bizonyítja, hogy nem csak Belgrádban és Tiranában, hanem Ljubljanában, Zágrábban, Szarajevóban, továbbá a Boszniai Szerb Köztársaság székhelyén, Banja Lukában, illetve Podgoricában és Pristinában is műsorra tűzik. Vucic és Rama között ez volt az első ilyen eszmecsere. Igaz, nem először vitáznak egymással: a Twitteren nem egyszer folytattak már szócsatát. Vucic épp a közösségi médián írta egy ízben, mindig meg fogja akadályozni, hogy Koszovó és Albánia egyesülését.
A műsorból néhány részletet már kiszivárogtattak. A két miniszterelnök a korábbi torzsalkodások helyett békülékeny hangot ütött meg egymással, s megállapodtak abban, hogy folytatják a párbeszédet. Egyetértettek abban is, hogy az eltelt negyedszázad folyamán több alkalmat is elszalasztottak az előrelépésre. Vucic azt emelte ki, jobban meg kell ismerniük egymást.
A Belgrád és Tirana közötti feszültséget jelentősen növelte a 2014 októberében, a szerb fővárosban megrendezett labdarúgó Európa-bajnoki találkozó, amely félbe szakadt, miután egy ismeretlen Nagy Albániát ábrázoló zászlót irányított egy drónnal a pálya fölé,majd lökdösődés kezdődött a pályán, s valóságos csoda, hogy nem alakult ki még nagyobb botrány. A szerb állami csatorna, az RTS közleménye szerint a program jó alkalmat nyújt arra, hogy a két nép között szó essék a közös érdekekről, illetve azokról a problémákról, amelyek a legnagyobb akadályai a közeledésnek.