Kiemelte: az államháztartás központi alrendszere 2014. évi törvényi előirányzatainak teljesítése, a hiány és az államadósság alakulása megfelelt az alaptörvény, a Magyarország gazdasági stabilitásáról szóló törvény és az államháztartásról szóló törvény előírásainak. Az államháztartás pénzforgalmi hiánya 2014-ben 803 milliárd forintra teljesült, ami 30,3 százalékkal a tervezett érték alatt maradt. Arról is szó esett, hogy az államadósság-mutató értéke a 2013. évi 76,6 százalékról 2014 végére 74,1 százalékra, 2,5 százalékponttal, ezen belül a központi alrendszer GDP arányos adóssága 1,1 százalékponttal csökkent.
Erről az évről évre végrehajtott adósságcsökkenésről a szakemberek rendszeresen elmondják, hogy csupán egyetlen napi - december 31.-re beállított - adatról van szó, hiszen az idén augusztusban megjelent adatok alapján kijelenthető, hogy továbbra sem teljesült a kormányzati célkitűzés az államadósság csökkentésével kapcsolatban, amely az elmúlt hónapban csaknem 80 százalékot ért el.
A számvevők megállapították, hogy a Közbeszerzési Hatóságnál - szakszóval élve - átlépte a lényegességi értéket, a két százalékot, ez számszerűsítve azt jelenti, hogy a mintegy hárommilliárd forintos kiadási tételből 232 millió forint elszámolása hibás volt.
Az ÁSZ sorra vizsgálta a felsőoktatási intézmények gazdálkodását - említette meg újságírói kérdésre Domokos László, és számos hibát észlelt, de mint fogalmazott, az általa vezetett intézmény "nem nyomozóhatóság". Megemlítette, hogy az új BTK-ból hiányzik a megelőző törvénykönyvben még szereplő "pazarlás" bűncselekmény megnevezés. Elmondta, hogy a felsőfokú intézmények 2008 és 2013 vége között hivatalban lévő vezetőit, a rektorainak, szám szerint 31-nek idézést küldött az ügyészség. Az elnök rámutatott arra, hogy a kinevező felelőssége, hogy a különböző intézményi vezetők napi tevékenységét ellenőrizze.