kézilabda;Szeged;Kielce;

2015-09-21 01:55:00

Fontos győzelemmel kezdett a Szeged

A MOL-Pick Szeged drámai végjáték után 31-30-ra legyőzte az előző kiírásban harmadik lengyel Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyitófordulójában. A hazaiak szlovén irányítója, Dean Bombac 11-szer volt eredményes.

Eredmény:
B csoport, 1. forduló:
MOL-Pick Szeged - Kielce (lengyel) 31-30 (17-14)

A magyar szövetségi kapitány, Talant Dujshebaev által irányított Kielce az előző szezon csoportkörében oda-vissza legyőzte a szegedieket, így roppant nehéznek ígérkezett a mostani nyitány.

Kemény védekezéssel kezdett mindkét csapat, csak amíg Szmal többször védett - egyszer például arccal -, addig a házigazdáknál Sierra nem találkozott a labdával. A 6. percben 3-1-re vezetett a lengyel bajnok, de a 10.-re sikerült egyenlíteni (4-4). Bombac góljaival tartotta a lépést a Pick, és a 14. percben először vezetett (7-6). Időt kértek a vendégek, ám csak lassan tértek magukhoz, emberelőnyükben még büntetőt is rontottak.

Kiegészülve ismét a szegediek pillanatai következtek, és a 23. percben már 13-9-re elhúztak Ilyés bombáival. A nagy rohanásban fáradni kezdtek a hazaiak, ezt kihasználta a Kielce, és amikor megint létszámfölénybe került, felzárkózott 13-12-re. Időkérés után újra magára talált a Szeged, és remek hajrával háromgólos előnnyel vonult el pihenőre.

A fordulást követően emberhátrányban megtáltosodott a Tisza-parti együttes, és 23-17-re megugrott. Kapust cserélt a Kielce, de sokáig maradt a különbség. Negyedórával a vége előtt két gyors góllal 27-24 lett az állás, és amikor még közelebb férkőzött a rivális, időt kért a Szeged (50. perc: 28-26). A kulcsjátékosok kis pihenőt kaptak a hajrá előtt, és a cserék révén az 53. percre 30-26 lett.

Zubai kiállítása alatt hétméterest hibázott a Kielce, ám Vranjest is kiküldték, és ő már vissza sem jöhetett. Fokozatosan zárkóztak a lengyelek, ám az utolsó két percben taktikusan játszott a Szeged. A végén maradt egy utolsó dobása a vendégeknek, de azt a hazaiak sáncolták, így roppant fontos két ponttal kezdték a BL-sorozatot. A magyar csapat jövő vasárnap a macedón Vardar Szkopje otthonában lép pályára.