F-1;edzés;Japán Nagydíj;

2015-09-26 07:54:00

Elmosta az eső az edzéseket

A Japán Nagydíj egyik pénteki szabadedzése sem volt hatékony a Forma-1 mezőnye számára, ugyanis esőzés miatt a versenyzők alig tudtak megtenni néhány kört. Mindez azért balszerencsés, mert az időmérő edzésre és a futamra is azt jósolják, hogy száraz lesz a szuzukai pálya.

Az első gyakorlás előtt a legnagyobb kérdés az volt, hogy elég-e feltenni a köztes, azaz intermediate kerekeket vagy muszáj az esőgumikon vezetni. Végül utóbbi bizonyult a jobb választásnak, de még így is csak egy-egy felvezetőkört vállaltak be a pilóták, az első mért körre sokat kellett várni. A két Lotus csak két kört teljesített, az egyik autót nem Romain Grosjean, hanem a tartalékpilóta Jolyon Palmer vezette. A első szabadedzésen végül – karrierje során először – a Toro Rosso-versenyző Carlos Sainz Jr. nyert. Mögötte az orosz Danyiil Kvjat és a német Nico Rosberg végzett.

A második gyakorláson a borús idő ellenére nem volt hideg, a hőmérő 22 Celsius-fokot mutatott Szuzukában. Ütközés ugyan nem történt, de többen is lesodródtak a pályáról. A Szingapúri Nagydíj második szabadedzéséhez hasonlóan Japánban is Kvjat végzett az élen. A második helyen Rosberg zárt, míg a csapattárs Lewis Hamilton csak harmadik lett. "Igazából nem tanultunk semmit az edzésekből. A pálya csúszós volt, és sok vízátfolyással találkoztunk. Remélem, hétvégén száraz körülmények lesznek" – tekintett előre a kétszeres világbajnok. A szombati időmérő edzésről 08.00 órától, a vasárnapi futamról pedig 07.00 órától közvetít az M4 sportcsatorna.