férfi kézilabda;Nagy László;MVM-Veszprém;Mol-Pick Szeged;

2015-09-28 07:58:00

Nyert a Veszprém

Győzelemmel folytatta szereplését az MVM Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A bakonyiak viharos héten vannak túl, mivel miután csak döntetlent játszottak a Wisla Plock otthonában a BL első körében, a hét elején menesztették Carlos Ortega vezetőedzőt, így a Flensburg-Handewitt német együttes elleni találkozón segítője, Xavi Sabaté ült a kispadon. A Flensburg erejét mutatja, hogy az első fordulóban 39-32-re legyőzte a szintén az élmezőnybe tartozó, a világ legjobbjának tartott Nikola Karabaticot nyáron megszerző francia PSG-t.

Gyors gólváltásokkal indult a mérkőzés, a védők és a kapusok eleinte nemigen jeleskedtek. Előbb nyugodott meg a hazai csapat, és 4-5 után sorozatban négyszer talált be. Mikler Roland is egyre gyakrabban találkozott a labdával, a 14. percben, 10-6-nál időt kértek a vendégek. A gólkirályi címvédő Momir Ilic továbbra is sziporkázott, miután Nagy László gyakran tudta helyzetbe hozni a szerb átlövőt. Rövid időt leszámítva a folytatásban is a Veszprém akarata érvényesült, az őrült rohanásban 14-9-re ellépett. Cserékkel próbált frissíteni a Flensburg, és ez bevált: a szünetre egyetlen gólra olvadt a hazai előny.

A második félidőt remekül kezdte a házigazda, hamarjában visszaállt a korábbi különbség (18-14). Gondot jelentett, hogy Nagy kézsérülés miatt végleg kiszállt. A Handewitt egyre keményebben védekezett, ám a "birkózást" is jól bírta a magyar bajnok. Különösen a 110 kilós beállós, Andreas Nilsson volt elemében ebben a szakaszban. Az utolsó negyedóra 22-19-ről indult, de két gyors góllal megint szoros lett az állás. Mirko Alilovic fontos pillanatban spárgázott ki egy büntetőt, és ez a folytatásra erőt adott. A hajrát jobban bírta a Veszprém - a záró nyolc percben egyetlen egy gólt kapott -, és otthon tartotta a roppant fontos két pontot. A csapat egy hét múlva Zágrábban lép pályára.

Mint az MVM Veszprém honlapja írta, Nagy László a bal kézfején csonttörést szenvedett, hétfőn műtik meg Veszprémben, s 4-6 hetes kihagyás vár rá.  A másik magyar BL-résztvevő Mol-Pick Szeged tegnap este viszont kikapott idegenben a macedón Vardar Szkopjétól 27- 23-ra. A félidőben még 11-11- gyel fordultak a felek.