Ferencváros;Videoton;Pintér Attila;labdarúgó NB I;

2015-10-05 07:56:00

A Fradié az első harmad

Veretlenül zárta a labdarúgó NB I első szakaszát a Ferencváros: a bajnokság éppen egyharmadához érkezett. A zöld-fehérek 11 forduló után csak két pontot vesztettek, ezzel már 13 pont az előnyük a második helyezett haladás előtt. A Videoton pályáján szült a „Pintér, takarodj!”- rigmus, így fejezték ki a fehérvári szurkolók, mit szólnának ahhoz, ha Pintér Attila volt szövetségi kapitány ülne a kispadjukra.

Az utóbbi hetekben kisebb hullámvölgybe került a Ferencváros, amely otthon nehezen verte a Békéscsabát, legutóbb pedig 0-0-ra végzett a Puskás Akadémia otthonában. A Fradi számára azonban reménysugarat jelentett, hogy a Honvéd elleni találkozóra visszatérhetett sérülése után a kezdőbe Hajnal Tamás. Thomas Doll kockáztatott, s három védőre állt át az eddigi négy helyett, emiatt azonban Lamah és Varga hátrébb került, hogy jobban segítsék a széleken való védekezést. Az új felállás nem jött be.

Már kezdettől fogva feltűnő volt, mennyire bizonytalan a Ferencváros védelme, kivált Nalepa nem találta a helyét. Már hét perc után 2-0-ra vezethetett volna a Honvéd, de a 9. percben már nem volt kegyelem: egy előreívelt labda ívét Nalepa rosszul számította ki, Youla csapott le a játékszerre, s nagy gólt lőtt (0-1). Óriási védelmi hiba volt! Nem talált magára a Fradi. Bödét jól fogták, Sesták pedig gyakran percekre eltűnt. A félidő derekán egyre többet dühöngött Thomas Doll. Talán ettől ijedtek meg a zöld-fehérek, vagy az számított, hogy a Fradi visszaállt 4-4-2-re.

Mindenesetre a 35. percben Lamah nagyon harcosan szerzett labdát a bal oldalon, szabálytalanul sem tudták megállítani. Középre adott az üresen álló Hajnalnak, aki Kemenes mellett a hálóba passzolt. Hirtelenjében felpörgött a Fradi, s hamar jött is a második gól. Egy beívelés után Böde fejelt középre, s a berobbanó Varga Roland ügyesen helyezett a kapuba. 2-1! A második félidőben a küzdelem dominált, de több gól nem esett.

Thomas Doll rendkívül önkritikusan értékelt, mint mondta, az első gól az ő számlájára írandó, ám később rendezni tudták a sorokat. „A háromvédős rendszerrel nem kísérletezni akartunk, Ramírez nem tudott edzeni az elmúlt napokban. Azt vártam volna, hogy jobban fekszik majd ez a támadójátékosoknak, sajnos a védelem nem működött jól. Túl sok szabad teret hagytunk, ez nem fordulhat elő. A bekapott gólt magamra vállalom, szerencsére tudtunk váltani.”. Szólt a Fradi eddigi parádés őszi teljesítményéről is: „A szezon elején mindenki aláírta volna a 10-1-es első kört. Most jön egy kis szünet, mi edzeni fogunk tovább, aztán várjuk a Haladást.”

A 22. percben még nem sokan fogadtak volna a Videoton győzelmére a Puskás Akadémia ellen, ekkor ugyanis a vendégek már 2-0-ra vezettek. A szünetig azonban szépítettek a székesfehérváriak, a második félidőben pedig a maguk javára fordították a meccset. A lelátón többször megszólalt a „Pintér, takarodj!” rigmus, így juttatták kifejezésre a hazai drukkerek azt, mennyire örülnének a volt szövetségi kapitány esetleges érkezésének. Először nyert idegenben a Paks, amely 2-1-re diadalmaskodott az újonc Vasas otthonában. Tíz mérkőzés óta tart a Haladás veretlenségi sorozata. A szombathelyiek ezúttal Diósgyőrben értek el 1-1-es döntetlent.