MVM-Veszprém;Juan Carlos Pastor;kézilabda Bajnokok Ligája;HC Zagreb;

2015-10-05 07:57:00

Nehezen nyert a címvédő

Hihetetlen izgalmas mérkőzéseket láthattak a hétvégén a magyar kézilabda rajongók. A Mol-Pick Szeged csapata szoros csatában végül kétgólos vereséget szenvedett a címvédő Barcelonától a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában, míg az MVM Veszprém 21-20-s sikert aratott a HC Zagreb otthonában.

A Mol-Pick Szeged a címvédő Barcelonát fogadta a kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában. A katalánoktól a tavalyi szezon után távozott a csapat legjobbja, Nikola Karabatic, s a francia átlövő hiánya meglátszott a spanyolokon. Az első fordulóban meglepetésre 22-21-es vereséget szenvedett a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként, aztán nagy csatában verte 34-32-re a svéd Kristianstadot. A Szeged előtt adódott a lehetőség, hogy a jubileumi 10. egymás elleni találkozójukat győzelemmel ünnepeljék.

Az első játékrészt álomszerűen kezdték a Tisza-partiak, s tíz perc után már három góllal vezettek az előző kiírás győztese ellen. Jött is a katalán időkérés. A rövid szünet után kezdett magára találni a Barcelona, ám egy-két góllal továbbra is a magyarok vezettek egészen a 20. percig, amikor fordítani tudtak a spanyolok. Juan Carlos Pastor időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. Ez sikerült. Többek között a kapus, José Manuel Sierra bravúrjainak köszönhetően a félidő vége felé ismételten a Tisza-partiaknál volt az előny. Ám, a Barca újra összekapta magát, s 13-12-es spanyol vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, s a katalánok tudták tartani az előnyüket. A Szeged nem adta föl, próbálkozott becsülettel, de állandósulni látszott a 2-3 gólos különbség. Az utolsó percekre nagy hajrát indítottak Juan Carlos Pastor legényei, s felzárkóztak egy gólra, fordítani azonban nem sikerült, így remek mérkőzésen 30-28-ra a Barcelona diadalmaskodott. „Jól kezdtük az első félidőt, ám a Barcelona jól nyúlt bele a mérkőzésbe, s sikerült megfordítania a találkozót. Az látszott a katalánokon, hogy rutinosabb játékosokkal rendelkeznek, ez volt a sikerük titka” – fogalmazott a mérkőzés után Juan Carlos Pastor vezetőedző. A Szeged jövő vasárnap a sereghajtó Kolding otthonában javíthat.

Az MVM Veszprém a sérült Nagy László nélkül lépett pályára a HC Zagreb vendégeként. A találkozót nagy iramban kezdte a közel 10 ezer néző támogatását élvező hazai csapat, és mielőtt nagyobb baj lett volna, gyorsan időt kért a bakonyiak új vezetőedzője, Xavi Sabaté. A 13. percben, 7-4-es hazai vezetésnél jött a hidegzuhany, a Veszprém szerb világsztárját, az előző kiírásban gólkirály Momir Ilicet egyből piros lappal kiállították. Sabaté cserékkel próbált frissíteni, s ez a húzás bevált: a védelem összeállt - pedig két vezér, Nagy és Ilic hiányzott, ráadásul Christian Zeitz is megsérült -, és a horvátok innentől kezdve közel negyedóráig nem tudtak betalálni. A második félidő elején már a Veszprém vezetett egy góllal, s rendkívül eseménydús mérkőzésen végül 21-20-ra nyerni tudtak.

„A horvát csapat kiválóan védekezett, nekünk rengeteg problémánk volt, főleg Zeitz sérülése után, mivel nem maradt igazi jobbátlövőnk. A csapatunk kiválóan küzdött az egész meccsen, még akkor is amikor a vége előtt 3 góllal vezetett a Zágráb, ez a hozzáállás vezetett a győzelemhez” – nyilatkozta a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak spanyol vezetőedzője. A Veszprém jövő vasárnap a pont nélkül álló török Besiktast látja vendégül.

Eredmények
A csoport:
HC Zagreb-MVM Veszprém 20-21
Celje-Wisla Plock 25-28
Besiktas-PSG 30-40
THW Kiel-Flensburg-Handewitt 27-23
Az állás: 1. Veszprém 5 pont, 2. PSG 4 (101-93), 3. Kiel 4 (81-73), 4. Zagreb 4 (70-63), 5. Plock 3, 6. Celje 2 (75-73), 7. Flensburg 2 (86-87), 8. Besiktas 0
B csoport:
Kristianstad-Vardar Szkopje 25-30
Mol-Pick Szeged-Barcelona 28-30
Montpellier-Kolding 30-25
Az állás: 1. Szkopje 6 pont, 2. Rhein-Neckar 5, 3. Barcelona 4, 4. Kielce 3, 5. Kristianstad 2 (90-90), 6. Szeged 2 (82-87), 7. Montpellier 2 (78-85), 8. Kolding 0.