torna Eb;Gálfi Dalma;Tweed Coast Tennis International;

2015-10-06 07:58:00

Gálfi Dalma újabb felnőtt-tornán győzött

A felnőttek világranglistáján 447. helyen álló Gálfi Dalma nyert az ausztráliai, 15 ezer dollár, azaz közel 4,2 millió forint összdíjazású, Tweed Coast Tennis International elnevezésű ITF-torna fináléjában.

A hazai pályán játszó, a WTA-ranglistán 406. helyezett Storm Sanderst három szettben (6:2, 3:6, 6:1) győzte le a magyar lány. A juniorvilágranglista-vezető Gálfinak a felnőttek között ez volt a negyedik egyéni döntője ITF-tornán, és eddig mind a négyet megnyerte, emellett párosban két alkalommal diadalmaskodott.

„Ez az első 15 ezres győzelmem. Nem volt egyszerű meccs, kellemetlen balkezes játékos Sanders. A második szettben minden mindegy alapon kezdett játszani, és be is jött neki, de szerencsére nem lehet két szetten át így játszani. Végig türelmes voltam” – összegzett a 17 éves teniszezőnő, aki a héten a szintén ausztráliai Cairnsben lép pályára. A veszprémi sportoló párosban is fináléba jutott, ám ott korábban kikapott Priscilla Honnal az oldalán egy ausztrál duótól döntő szuper tie-break után.