kézilabda;MVM-Veszprém;Mol-Pick Szeged;

2015-10-12 07:58:00

Magabiztos sikerek

Jól sikerült a hétvége a magyar kézilabdázóknak. Az MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged a Bajnokok Ligájában, míg női válogatottunk az Európa-bajnoki selejtezősorozatban diadalmaskodott.

Az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata a sérült Nagy László és Christian Zeitz nélkül is magabiztos, nyolcgólos győzelmet aratott a sereghajtó Besiktas felett a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A meccs előtt rendezték meg a bakonyi városban a 2009-ben meggyilkolt Marian Cozma emlékére szervezett jótékonysági futást. A szervezők a befolyt összeget a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány javára utalják át. A hazai játékosok a meccsen a mellrák elleni kampányhoz csatlakozva rózsaszínű zokniban léptek pályára.

„Sok technikai hibát vétettünk, de a célunkat elértük: megnyertük a mérkőzést. Jövő héten nehezebb találkozó vár ránk, így sokkal keményebben kell majd dolgoznunk” – fogalmazott a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak vezetőedzője. A csoportelsőség szempontjából kulcsfontosságú mérkőzés vár a Veszprémre jövő szombaton. A bakonyiak otthonába a német THW Kiel látogat.

A Mol-Pick Szeged jó játékot bemutatva biztosan, öt góllal nyert a pont nélkül utolsó helyen álló Kolding ellen. A második félidő elejéig nem is volt gond a magyar csapat játékával (10-19), ezt követően viszont minden mindegy alapon elkezdtek "lövöldözni" a dánok, és Bo Dybdal Spellerberg vezérletével megkezdték a felzárkózást. Tíz perccel a vége előtt már csak 23-19-re vezettek a szegediek, ám végül nem lett izgalmas a hajrá, mert a végén megfelelően összpontosítottak a szegedi alapemberek.

„Nagyon kellett ez a siker. Juan Carlos Pastor remek taktikát dolgozott ki, s úgy gondolom teljesíteni tudtuk az elképzelését” – mondta a találkozó után Zubai Szabolcs, a Tisza-partiak csapatkapitánya. A Szeged jövő hét szombaton Rhein-Neckar Löwen otthonába látogat.

Férfi BL, 4. forduló, eredmények:
A csoport:
Wisla Plock-THW Kiel 23-37
MVM Veszprém - Besiktas 33-25
Flensburg-Handewitt -Celje 30-20
PSG-HC Zagreb 34-23
Az állás: 1. Veszprém 7 pont, 2. Kiel 6 (118-96), 3. PSG 6 (135-116), 4. Flensburg (116-107) 5. Zagreb 4 (93-97), 6. Plock 3, 7. Celje 2 (75-73), 8. Besiktas 0.
B csoport:
Kolding-Mol-Pick Szeged 22-27
Kielce-Kristianstad 35-27
Vardar Szkopje-Rhein-Neckar Löwen 25-19
Barcelona-Montpellier 37-27
Az állás: 1. Vardar 8 pont, 2. Barcelona 6, 3. Kielce 5 (127-113) 3. RN Löwen 5 (103-96), 5. Szeged 4, 6. Kristianstad 2 (117-125), 7. Montpellier 2 (105-122), 8. Kolding 0.

Győzött a női válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott idegenben aratott könnyed győzelmet Finnország felett az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában. Németh András lányai 38-25-re diadalmaskodtak, így százszázalékos teljesítménnyel vezetik csoportjukat.

„Nehéz volt motiváltnak maradni a mérkőzés során, hiszen tudtuk, hogy jobbak vagyunk, szerettünk volna gyakorolni” – kezdte értékelést Németh András szövetségi kapitány. – Az első félidőben olyan hibákat követtünk el, amelyeket nem engedhetünk meg magunknak. Szünet után komolyabban vettük a meccset és sikerült is jobban játszani. Az első félidőt követően felhívtam a lányok figyelmét arra, hogy egy országot és egy komoly kézilabda-kultúrát képviselnek. Amatőr színvonalú Finnországban a kézilabdázás, elsősorban a körülmények, és úgy tűnik, joggal tartottam attól, azt hisszük, hogy az ellenfél is amatőr. Sajnos ez rányomta a bélyegét a mi játékunkra is, az ellenfél viszont lelkes és ügyes csapat” – mondta. Tomori Zsuzsannáék márciusban folytatják a kontinenstorna selejtezőjét. A magyar válogatott a szintén hibátlan Lengyelországgal csap majd össze.