árak;kerületek;albérlet;

- Lakna valahol? - Albérletárak kerületi bontásban

Az ingatlanpiacra belépő ügyfelek jó részének okoz komoly fejtörést annak eldöntése, hogy lakást bérelni vagy vásárolni érdemesebb. Mások ugyanakkor azt számolgatják, hogy ha befektetési céllal, de hitelre vesznek egy ingatlant, akkor a bérleti díjak kitermelik-e a havonta esedékes részleteket- írja a bankmonitor.hu. A portál egy kalkulációs lehetőséget is felkínál  a legkedvezőbb lakáshitelt kiválasztásához. A Duna House pedig közzétette a friss albérletárakat kerületi bontásban.

A főváros frekventált területein az egy négyzetméterre eső bérleti díj a 3000-3500 forintot is elérheti. A vizsgált területek közül a II. kerület bizonyult a legdrágábbnak, ahol az átlagos bérleti díj 2700 forint volt, ami egy átlagosnak tekinthető 50 négyzetméteres lakásra vetítve 135 ezer forintos havi bérleti díjnak felel meg.

Ezt követi az V. és a VI. kerület 2600, illetve 2300 forintos egy négyzetméterre eső bérleti díjjal, majd a fővárosi lakáskeresők elsődleges célpontjának tekinthető XIII. kerület 2200 forinttal. A XII., a IX. és a XI. kerületben is elérte a százezer forintot az 50 négyzetméterre vetített átlagos bérleti díj.

 A városok közül Debrecenben a legmagasabbak az átlagos bérleti díjak, ott az árak gyakorlatilag több fővárosi kerület áraival vetekszenek. A pécsi, a kecskeméti és a szolnoki bérleti díjak is körülbelül húsz százalékot ugrottak az egy év alatt, a statisztika szerint Tatabánya kis híján duplázott (ott 30 ezerről 55 ezerig meneteltek a bérleti díjak).

A fővárosi kerületi albérlet-árakat, illetve a lakáshitel kalkulátort itt találja

Több mint 31 ezer Quaestor ügyfél október közepéig megkapta a részére, a hiányzó kötvények után járó kártalanítást a kifizetésre kijelölt OTP Banktól. Ezzel a jogosultak több mint 98 százaléka hozzájuthat az őt megillető összeghez - írta pénteki közleményében a Befektető-védelmi Alap (Beva).