Görbicz Anita;Kiel;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Vardar Szkopje;

2015-10-19 07:51:00

Újabb veszprémi csoda

A Veszprém nyerte meg az A csoport rangadóját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. A bakonyiak 29-27-re diadalmaskodtak a német Kiel ellen, így már három pont az előnyük a riválissal szemben. A Győr is nagy skalpot gyűjtött a legrangosabb európai kupasorozatban. Görbicz Anitáék a macedón Vardar Szkopje otthonában arattak biztos sikert.

Három pont. Ennyi az előnye az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatának a THW Kiellel szemben a Bajnokok Ligájában, miután a hétvégén 29-27-re bakonyiak nyerték az A csoport rangadóján. Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két együttes, 5-5 után két kieli gól következett, s a volt veszprémi játékos, Marko Vujin is betalált. A kapuscsere jót tett a hazaiaknak, Mirko Alilovic védéseivel sikerült fordítani (17-15). A folytatásban rövid időre 18-15 is volt az állás, majd a bírók mindkét oldalról kiállítottak egy-egy játékost. Mirsad Terzic büntetése alatt a Kiel felzárkózott 19-18-ra, ám Alilovic megakadályozta az egyenlítést. A pályán egyre nőtt a feszültség. Szűk negyed órával a vége előtt 22-19-re vezetett a Veszprém, ekkor időt kértek a németek, a játékuk felgyorsult, s az 53. percben 24-24-re változott az állás. Ám végül nyert a magyar együttes.

„Gratulálok a Kielnek a fantasztikus teljesítményhez, végig volt esélyük a győzelemre. Mindkét csapatnak kulcsemberei hiányoztak, de ez egy ilyen meccsen ez nem lehetett kifogás. Az volt a kulcs, hogy meg tudtuk akadályozni a gyors indulásaikat” – fogalmazott a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak vezetőedzője. A Veszprémre jövő héten is kulcsfontosságú mérkőzést játszik. Illicék a francia PSG-hez látogatnak. A másik férfi csapatunknak, a Mol-Pick Szegednek azonban nem sikerült a bravúr. A Tisza-partiak 30-25-re kikaptak a Rhein-Neckar Löwen otthonában. „Hatvan percen keresztül küzdöttünk, de olyan dolgokat rontottunk el, ami nem volt eddig jellemző ránk. Vissza kell néznünk a mérkőzést, ki kell elemezni a hibákat és tanulni belőlük” – mondta Jonas Källman, a Szeged szélsője. Jövő szombaton a Montpellier látogat a Tisza-partjára.

A Győri Audi ETO KC női csapata magabiztos győzelemmel rajtolt a legrangosabb európai kupasorozatban. A Rába-parti lányok bátor és remek játékkal úgy győzték le könnyedén a macedón Vardar Szkopjét, hogy a szülése után visszatérő Görbicz Anita most csak a cserepadon ült. Rossz hír viszont, hogy nem úszta meg a találkozót sérülés nélkül a Győr. Tíz nap kihagyás Kari Aalvik Grimsböra. A norvég kapusnak a tenyere repedt fel Szkopjéban. "Fantasztikus csapatmunkát produkáltunk, ebben a meccsben benne volt az összes eddigi munkánk, és nagyon boldogok voltunk, hogy határozottan sikerült venni az első akadályt” – vélekedett a mérkőzés után Kovacsics Anikó, a Rába-partiak irányítója. Ambros Martintanítványai a következő fordulóban a dán Midtjylland csapatát fogadják.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria xx-xx-re nyert a horvát Podravka Koprivnica ellen.

Eredmények
Férfi BL, 5. forduló
A csoport:
MVM Veszprém–THW Kiel 29-27
Az állás: 1. Veszprém 9 pont, 2. Kiel 6 (145-125), 3. PSG 6 (135-116), 4. Flensburg 6 (149-132), 5. Zagreb 6 (122-122), 6. Wisla Plock 3, 7. Celje 2, 8. Besiktas 0
B csoport
Rhein-Neckar Löwen–Mol-Pick Szeged 30-25
Az állás: 1. Szkopje 8 pont, 2. Barcelona 7 (152-139), 3. Löwen 7 (133-121), 4. Kielce 6, 5. Szeged 4 (134-139), 6. Montpellier 4 (135-148), 7. Kristianstad 2, 8. Kolding 0