kézilabda;MVM-Veszprém;Nikola Karabatic;Mol-Pick Szeged;

2015-10-26 06:56:00

Nem vették be Párizst

Szoros csatában vesztett a Veszprém férfi kézilabdacsapata a PSG ellen a Bajnokok Ligája A csoportjának csúcsrangadóján. A Szeged kiélezett mérkőzésen egygólos győzelmet aratott a francia Montpellier felett. A nőknél a Győr nyert a legrangosabb európai kupasorozatban, míg az FTC drámai végjátékban az utolsó másodpercben mentette döntetlenre a Fleury Loiret elleni találkozót.

Csoportrangadó várt tegnap délután az MVM Veszprém férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligájában. A PSG együttesét nem kellett bemutatni a bakonyiaknak, ugyanis évről-évre összecsap egymással a két gárda a legrangosabb európai kupasorozatban. Az elmúlt egy esztendőben már ötödször találkozott egymással a két csapat, s eddig meglehetősen impozáns Ilicék mérlege a francia bajnokkal szemben: három győzelem mellett egy döntetlen született. Most azonban nem ígérkezett egyszerű feladatnak Noka Serdarusic legényeinek legyőzése. A PSG jelentősen megerősödött a nyáron. A párizsiakhoz szerződött a 2014-es év és a 2015-ös BL Final Four legjobbja, Nikola Karabatic. Az átlövő Barcelonából helyezte át a székhelyét a francia fővárosba.

A találkozót a PSG kezdte jobban, nyolc perc játék után 4-1-re elhúzott, ám a Veszprémnek sikerült felzárkóznia, s a félidő végéig tartotta az egy-két gólos különbséget, ám az első játékrész négygólos francia vezetéssel (16-12) zárult. A folytatásban tovább őrizték előnyüket Noka Serdarusic legényei. A fordulópont a 45. perc volt, amikor a játékvezető piros lapot adott Nikola Karabaticnak. A bakonyiak ennek következtében villámgyorsan ledolgozták kétgólos hátrányukat, s sikerült az egyenlítés. A vezetést azonban nem tudták Gulyásék átvenni, s végül 29-27-re kikapott a magyar csapat. A Veszprém az első vereségét szenvedte el a legrangosabb európai kupasorozatban. A bakonyiak két hét múlva a Celje otthonában javíthatnak.

A másik férfi kézilabdacsapatunk, a Mol-Pick Szeged 28-27-re legyőzte a francia Montpellier csapatát. Az összecsapás kiélezett küzdelmet hozott. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, s nemcsak a félidőben álltak döntetlenre, hanem a második játékrész hajrájában is. Az 58. percben tört meg a jég, amikor is a szünet után először tudott kétgólos előnyre szert tenni a Szeged, amely rendkívüli izgalmak közepette egytalálatnyi különbséggel nyerni tudott. A Tisza-partiak következő mérkőzése – november 14-én, a svéd Kristianstad elleni hazai összecsapás – is roppant fontos lesz a továbbjutás szempontjából.

„ Nagy nyomás volt a csapaton a mérkőzés alatt, emiatt nem játszottunk különösebben jól sem védekezésben, sem támadásban. A legfontosabb az, hogy győztünk. Nagy szívvel, türelmesen kézilabdáztunk, ennek köszönhető a sikerünk. A franciák kiválóan játszottak, alaposan megnehezítették a dolgunkat. Meg kell néznünk, hogy állunk a sérülésekkel, nem tudom, ki mennyi időre dőlt ki a találkozón. Minden elismerésem a játékosaimé, és a szurkolóknak is köszönjük ezt a hangulatot!” – fogalmazott a mérkőzés után Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője.

Az FTC döntetlent játszott a francia Fleury Loiret vendégeként tegnap a női BL második fordulójában. Elek Gábor lányai a 8-1-es hátránnyal kezdték az összecsapást, és csaknem végig hátrányban voltak, az egyenlítő gólt Cifra Anita lőtte az utolsó másodpercben. A Győr megszerezte második sikerét is a BL-ben. Heidi Lökéék a dán Midtjyllandot győzték le 21-26-ra.

Férfi BL, 6. forduló, eredmények
A csoport:
PSG-MVM Veszprém 29-27
Besiktas-HC Zagreb 32-30
Wisla Plock- Flensburg-Handewitt 30-34
Az állás: 1. PSG 10 pont, 2. MVM Veszprém 9, 3. THW Kiel 8, 4. Flensburg-Handewitt 6 (149-132), 5. HC Zagreb 6 (152-154), 6. Wisla Plock 3, 7. Celje 2 (157-170), 8. Besiktas 2 (157-198).
B csoport:
MOL-Pick Szeged-Montpellier 28-27
Vardar Szkopje-Kielce 34-24
Barcelona-Kolding 28-25
Az állás: 1. Vardar Szkopje 10 pont, 2. Barcelona 9, 3. Rhein-Neckar Löwen 7, 4. Kielce 6 (181-177), 5. MOL-Pick Szeged 6 (162-166), 6. Kristianstad 4 (175-184), 7. Montpellier 4 (162-176), 8. Kolding 2.