úszás;Jakabos Zsuzsanna;Hosszú Katinka;Úszó világkupa;

2015-10-29 06:58:00

Hosszú csúcsformában

Hosszú Katinka négy remek eredménnyel kezdte az éremhalmozást a tokiói úszó Világkupa nyitónapján. A Vasas világbajnoka 200 méter gyorson és 200 méter vegyesen is diadalmaskodni tudott. Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna a dobogó második helyére állhatott fel.

A két legfényesebb érem mellett két ezüst- is összejött a bajai úszónő számára, hiszen 200 méter háton csak a világbajnoki címvédő, az ausztrál Emily Seebohm tudta csak megelőzni, az új számában, a 800 gyorson pedig a hazai közönség által hajtott Morijama Jukimi előzte meg. A 100 pillangó- és az 50 méteres hátúszásban viszont nem állhatott fel a dobogóra, utóbbiban mindössze 17 század választotta el a második helyen beérkező versenyzőtársától. Hosszú Katinka a mai két sikerével megszerezte 25. elsőségét az idei világkupában.

Szintén remekül szerepel a sorozatban a férfiak mezőnyében Verrasztó Dávid, aki ismét elkápráztatta a közönséget, 400 méteres férfi vegyesen megőrizte veretlenségét, 4:15.60-as idővel csapott elsőként a célba. A verseny koránt sem volt izgalommentes, hiszen a hazai környezetben versenyző, Fudzsimori Takeharut az utolsó métereken előzte meg.