A Magyar Nemzet birtokába került dokumentumok szerint két ügyben is indult tavaly nyomozás, egyrészt a Kubatov Gábor, az FTC elnöke, a Fidesz pártigazgatója háza közelében kifeszített „A mi lelkünk a lelátón, a te lelked a halálsoron” feliratú molinó, másrészt az őt ért internetes támadások miatt. Érdekesség, hogy utóbbi ügyben az asszisztense tett feljelentést, pedig a magánindítványos ügyekben csak a sértett – jelen esetben Kubatov Gábor – feljelentésére indulhatna nyomozás.
A két ügyet végül egyesítették, és személy elleni erőszakos cselekménnyel fenyegetve elkövetett zaklatás vétsége miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda vizsgálódott. A lap információi szerint a Bűnügyi Szakértői és Kutatóintézet 378 DNS-mintát vizsgált meg, összességében csaknem hárommillió forintért.
Emellett a nyomozók bekérték a távközlési szolgáltatóktól a transzparens kihelyezésének feltételezett időpontjában keletkezett hívásforgalmi adatokat, még a Budapesti Közlekedési Központot is megkeresték, hogy az akkor arra dolgozó BKV-sofőröket beazonosíthassák. A Magyar Nemzet birtokában lévő dokumentumokból az is kiderül, hogy Kubatov Gábor egy listát is átadott a nyomozóknak, rajta húsznál több ferencvárosi szurkoló adataival. (Ez önmagában is felvetheti a személyes adatokkal való visszaélés gyanúját.) A hárommillió forintba kerülő nyomozás kapcsán mégsem gyanúsítottak meg senkit.
Az internetes fenyegetések ügyében még a Facebook üzemeltetőjét is megkeresték, hogy adja ki egyes személyek IP-címét. Ennek kapcsán végül két embert gyanúsított meg a rendőrség, esetükben az ügyészség vádemelést javasolt. Az elmúlt időszakban több DNS-vizsgálatos eset kapcsán került címlapokra a rendőrség. 2013. szeptemberében Orbán Ráhel lakodalmáról tűnt el két mobiltelefon. Az akkor ott dolgozó mintegy 60 alkalmazottól vettek genetikai mintát, azonban közülük mindenki ártatlannak bizonyult. Akkoriban körülbelül 9 milliót költöttek a vizsgálatra, amit a legjobb gyilkossági nyomozókra bíztak.
2015. szeptemberében betörtek Papp Károly országos rendőrfőkapitány lakásába. Négy karórát vittek el, összesen negyedmillió forint értékben. Az ügyön több tucat nyomozó dolgozott napokon át, végül egy DNS minta buktatta le az egyik betörőt, aki már korábban is követett el hasonló bűncselekményeket. Társát is hamarosan elfogták. 2013-ban viszont az ároktői rablógyilkos banda tagjait azért kellett kiengedni a letartóztatásból, mert nem készült el időre a DNS-vizsgálat eredménye.
A bíróság akkor megállapította, hogy a Bűnügyi Szakértői és Kutató Intézetet hibája a késés, és emiatt 400 ezer forintra meg is bírságolta, mert az előre kiszabott határidőhöz képest is egy évet és négy hónapot késtek. A végül 2013. márciusára elkészített szakértői vélemény viszont nem volt kielégítő, így még kiegészítő vizsgálatot is el kellett rendelniük. Ez sem készült el, ezért nem tudtak ítéletet hirdetni határidőn belül.