A hivatal az idén kiírt közbeszerzési eljárásokat vizsgálta a Miniszterelnökség közbeszerzési felügyeleti főosztályán a múlt héten. Az auditorok nem értették, hogy a Miniszterelnökségnek miért kellett sietősen, közvetlenül az új közbeszerzési törvény hatálybalépése előtt, a régi szabályok szerint kiírni a tendert. Az auditorok – a hvg.hu értesülése szerint - jelezték, hogy az eljárás további menetét fokozott figyelemmel fogják kísérni. Bejelentés érkezett az OLAF-hoz a Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. ugyancsak 5 milliárd forintos, szintén nagy sebbel-lobbal kiírt tanácsadó-tendere miatt is.
A két pályázatot uniós forrásból szeretné finanszíroztatni a két állami szervezet, ám ez előtt komoly akadály tornyosul. Lázár János ugyanis tavaly bejelentette, hogy a központi intézményrendszer finanszírozását a magyar állam vállalja, így nincs szükség az úgynevezett technikai segítségnyújtási operatív programra, így a 2014-2020 közötti támogatási időszakban erre vélhetően nem is lesz uniós forrás - írta a hvg.hu.
Az OLAF vizsgálódik az Első Magyar Környezettudatos Országos Szociális Szövetkezetnél (ESZOSZ) is - erősítette meg a csaknem 2700 károsult ügyét Brüsszelben felvállaló Szanyi Tibor szocialista európai parlamenti képviselő. A szövetkezet arról híresült el, hogy halmozottan hátrányos helyzetű régiókban élő, munkanélküli foglalkoztatottaknak ígért erdőtisztítással járó munkákat, ám az elnyert uniós támogatásnak lába kelt és a dolgozók nem kaptak sem munkát sem munkabért.