Mint arról lapunk is beszámolt: Bolla Tibor múlt csütörtökön jelentette be, 111 dolgozójától válik meg a BKV. A cég vezérigazgatója hétfőig adott haladékot a szakszervezeteknek arra, hogy szakmai érveikkel meggyőzzék őt arról, hogy szüksége van a cégnek minden jelenlegi karbantartójára. Amennyiben ez idő alatt nem sikerül méltányolható érveket felsorakoztatni, 111, többségében buszos járműjavítót küldenek el még az idén. Indoklása szerint a buszágazat nagy arányú kiszervezése, illetve az új bérleti konstrukció miatt már nincs szükség ennyi karbantartóra.
Nemes Gábor, az Egységes Közlekedési Szakszervezet elnöke értetlenül áll a hír előtt, hiszen a Fővárosi Közgyűlés októberi ülésén a buszbérléssel és vásárlással kapcsolatos döntésükkel a képviselők megmentettek 70 karbantartót, akiket a cégvezetés már akkor is kirúgni készült. Csakhogy a karosszéria lakatosok és a szerelők már most is túlóráznak, és jövőre – a metrópótló járatok miatt - a jelenleginél is több karbantartóra lesz szükség. Nemes Gábor – Bolla kérésnek eleget téve - elküldte érveit és javaslatait a létszámleépítés elkerülésére, egyben vizsgálatot kezdeményezett az elbocsátások ügyében. Levelében többek között azt javasolta, hogy az újratárgyalandó bérleti szerződésbe vegyék bele, hogy a karbantartást a BKV végezze a jövőben a bérelt buszokon is.
Az üggyel kapcsolatban arról kérdeztük a BKV-t, hogy a szakszervezet érvei után milyen lépéseket terveznek. A sajtóosztálytól a következő választ kaptuk: ,,Bolla Tibor, a BKV Zrt. elnök-vezérigazgatója és kollégái folyamatában tárgyalnak, egyeztetnek a szakszervezetekkel a tömeges létszámleépítés elkerülhetőségéről, így - az ellenkező híresztelések ellenére - a szakszervezet nem kaphatott és nem is kapott semmilyen határidőt. Nemes Gábor levelében semmi olyan dolog nem volt, amit a BKV menedzsmentje ne tudott volna, így új információval nem szolgál. Mindamellett jelezzük, hogy a BKV a napokban is tárgyalást folytat más társaságokkal létszám átvétel érdekében, illetve hónapok óta dolgozik azokon a megoldási lehetőségeken, amelyek a csoportos leépítés elkerülését okozhatják. Mindezek lezárulta után születnek meg a szükséges döntések.”
A BKV munkaadói és munkavállalói képviselőkből álló állandó bizottsága a holnapi mindenesetre a tervezett létszámelépítést is felvette holnapi ülésének napirendjére.