MTI FOTÓ: Kovács Attila
A botrány kronológiája
Március 4. Az Index egy ezen a napon tartott háttérbeszélgetésen a Fidesz-frakció egyik tagjától értesült arról, hogy a pártban azt beszélik, folytatódhat a brókerbotrány. A politikus meg is nevezett három céget, a Buda Cash-t a Hungária Értékpapír Zrt.-t és a Quaestort.
Március 5. A Külgazdasági és Külügyminisztérium közlése szerint ezen a napon hozták meg a határozatot, hogy a minisztériumhoz tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőház vegye ki a Quaestorban lévő 3,8 milliárd forintot.
Március 8. Válságtanácskozást tart a Quaestor. Tarsoly Csaba a Figyelő értesülései szerint ezen arról beszélt, hogy öncsődöt jelentenek, de megoldódik a helyzet, mert másnap felkeresi Szijjártó Pétert, akitől segítséget remél.
Március 9. A Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőház kiveszi a Quaestorban lévő betétjét. Ugyanezen a napon este a Quaestor sajtóközleményben jelenti be, hogy a Quaestor Financial Hrurira Kft. csődöt kezdeményezett maga ellen.
Március 10. Óriási sorok a Quaestor irodák előtt, az emberek kétségbeesetten próbálják visszaszerezni a pénzüket a cégtől, sikertelenül. A parlament gazdasági bizottságában az MNB részletesen beszámol a brókerügyekről. Ekkor hangzik el, hogy a Quaestor 150 milliárd forintnyi álkötvényt bocsátott ki.
Március 11. A Buda-Cash három alkalmazottjának (V. Péter, Gy. János és T. Péter Árpád) előzetes letartóztatásáról dönt a bíróság.
Március 16. Elkezdik kiüríteni a Quaestort, a kötvényesek szempontjából hátrányos változások történnek a cég tulajdonosi szerkezetében, a vezérigazgatói székbe pedig Tarsoly Csaba helyére egy ismeretlen vidéki férfi, a 8 osztályt végzett, büntetett előéletű, korábban közmunkásként dolgozó Orgován Béla kerül.
Március 23. A külügyminisztérium sajtóinformációkra reagálva jelzi, nem maradt pénze a Quaestornál. Ekkor ismerik el először, hogy egyáltalán tartottak pénzt a cégnél.
Március 25. Tarsoly Csaba bejelenti, hogy visszaveszi a Quaestort Orgován Bélától. Sajtótájékoztatót tart Lázár János és Giró-Szász András: cáfolják, hogy a kormánynak felelőssége lenne a Quaestor bedőlésében azzal, hogy a minisztériumok mindenki más előtt elkezdték kimenekíteni milliárdjaikat a brókercégből. A Quaestornál házkutatásokat tartanak. Éjszaka rendőrautó viszi el budai házából Tarsoly Csabát.
Március 30. Az Országgyűlés 170 igen és 7 nem szavazattal elfogadta az indítványt, hogy a házszabálytól eltérően részletes vitára bocsáthassák a brókerbotránnyal kapcsolatos törvénymódosítást
Április 10. Az MNB álláspontja győzött a Beva igazgatóságának szavazásán: ennek értelmében a fiktív kötvények tulajdonosait kártalanítja az alap a törvényben szereplő 20 ezer eurós értékhatárig.
Április 14. Megszavazták a Questor-törvényt.