női kézilabda;Bajnokok Ligája;Nagy László;Celje;

2015-11-23 06:58:00

Csoportelső a Győr és a Ferencváros is

Döntetlent játszott a Győr női kézilabdacsapatának a dán Midtjylland ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, így öt ponttal folytatja a 12 csapatos középdöntőt. A férfiaknál a Veszprém magabiztosan nyert a szlovén Celje ellen. A bakonyiakra szombaton kulcsfontosságú mérkőzés vár, a csoportelső PSG-t fogadják Nagy Lászlóék.

„Az a célunk, hogy visszavágjunk a Midtjyllandnak” – mondta a dánok elleni Bajnokok Ligája mérkőzés előtt lapunknak Görbicz Anita, a Győr női kézilabdacsapatának irányítója. A Rába-partiak október 25-én az Audi Arénában kaptak ki 26-21-re. A tegnapi találkozót első tíz percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik együttes sem tudott meglépni. Az első jelentősebb különbséget (9-6) a Midtjylland harcolta ki. Jött is az időkérés Ambros Martintól. A vezetőedző szavai felpörgették a lányokat, s az emberelőnynek is köszönhetően 10-9-re feljöttek a magyarok, ám egyenlíteni nem sikerült, végül 12-10-s hazai vezetéssel vonulhattak a szünetre a csapatok.

A folytatásban tovább növelték előnyüket a dánok, így öt perc elteltével már 16-11-re vezettek. Ambros Martin újabb időkéréssel próbált erőt meríteni együttesébe. Görbicz Anitáék fokozatosan jöttek fel, s a 24. percben már a vendégeknél volt az előny (19-18). A végjáték rendkívül izgalmasra sikeredett, négy másodperccel a vége előtt még a magyarok vezették, ám sikerült egyenlítenie a Midtjyllandnak, így 22-22-es döntetlennel zárult a találkozó. A Rába-partiak csoportelsőként jutottak tovább, s öt pontot visznek magukkal a 12 csapatos középdöntőbe.

A férfiaknál az MVM Veszprém esélyeshez méltóan legyőzte a vendég Celjét a Bajnokok Ligája nyolcadik fordulójában. A bakonyiak nem kezdték jól a találkozót. A szlovének 3-0-s vezetéssel nyitottak, és csak lassan tért magához az előző kiírásban finalista Veszprém. A 9. percben 5-5 lett az állás, majd 9-8-nál már a hazaiak vezettek, de csak rövid ideig. Amikor visszavette az előnyt a Celje, időt kért Xavi Sabaté, ám a szlovénok továbbra is jól játszottak, és megléptek 13-10-re. Iváncsik Gergő vezérletével újra lendületbe jöttek a veszprémiek, és sorozatban ötször voltak eredményesek.

A második félidőben állandósult a különbség, egy darabig tapadt ugyan ellenfelére a Celje, de a 43. percre elfáradt, és 23-20-nál időkérésre kényszerült. Ekkor azonban már remekelt a Veszprém, jól összpontosított az utolsó negyedórában, így megérdemelten zsebelte be a két pontot.

„Mindig nagyon nehéz a Celje ellen játszani – kezdte a klub honlapján Xavi Sabate, a bakonyiak vezetőedzője. – Ilyen meccsre számítottunk, gyors játékot játszottak a szélsőik vezérletével, sokat futva. Később belelendültünk, és egyre jobb teljesítményt nyújtottunk, majd a második félidőben növeltük előnyünket. Terza, Chema, Aron, Ivan, Timu és Andreas betegséggel és sérüléssel küszködött a héten, nekik külön köszönöm a játékot. Remélem, hogy a klub meghosszabbítja Chema és Terza szerződését, ők nagyon fontos játékosai a Veszprémnek.”

A bakonyiakra szombaton kulcsfontosságú mérkőzés vár az éllovas francia PSG ellen. Az a találkozó dönti el vélhetően a csoportelsőség sorsát.

Férfi BL, 8. forduló, eredmények
A csoport:
MVM Veszprém-Celje 34-28
Besiktas-Wisla Plock 29-38
HC Zagreb-Flensburg-Handewitt 23-30
PSG-THW Kiel 37-30
Az állás: 1. PSG 14 pont, 2. Veszprém 13, 3. Flensburg 12, 4. Kiel 8, 5. Wisla Plock 7, 6. Zagreb 6, 7. Celje 2 (212-234), 8. Besiktas 2 (2012-268).
B csoport:
Vardar Szkopje-Barcelona 25-27
Az állás: 1. Barcelona 11 pont (211-194), 2. RN Löwen 11 (217-202), 3. Vardar Szkopje 10 (207-180), 4. Szeged 10 (231-226), 5. Kielce 8, 6. Kristianstad 4 (235-253), 7. Montpellier 4 (211-231), 8. Kolding 2.
Női BL, 6. (utolsó) forduló:
B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria-Fleury Loiret 36-23
Thüringer HC-Podravka Koprivnica 29-19
Az állás: 1. FTC-Rail Cargo Hungaria 9 pont, 2. Fleury Loiret 5, 3. Thüringer HC 5, 4. Podravka Koprivnica 1.
C csoport:
Midtjylland-Győri Audi ETO KC 22-22
Vardar Szkopje-Hypo NÖ 37-25
Az állás: 1. Győr 9 pont, 2. Vardar Szkopje 8 (145-119) 3. Midtjylland 7, 4. Hypo NÖ 0.
Mindkét csoport első három helyezettje jutott a középdöntőbe, ahova magukkal viszik az egymás ellen elért eredményeket.