Bioritmus;Publicisztika;Ausztrália;szülők;tévézés;

2015-12-02 15:15:00

Mi aggasztja legjobban az ausztrál szülőket? Meg fog lepődni

Nos a szegény, gyerekükért aggódó szülőket Ausztráliában is az nyomasztja leginkább,  hogy a csemeték milyen elképesztően sok időt töltenek a számítógép előtt, és hogy ez milyen sok egészségi problémát okozhat. Vagyis leginkább az kelthet meglepetést, hogy a probléma mennyire egyetemes. Egy friss, kétezer felnőtt bevonásával készült kutatás során azt kérték a szülőktől, hogy 29 lehetőség közül válasszák ki azokat, amelyek a leginkább aggasztják őket.     

2012-ben még az asztmától féltették a gyereket

A melbourne-i Királyi Gyermekkórház felméréséből pedig kiderült:  a szülők 58 százaléka a képernyő előtt töltött túl sok időt jelölte meg a legaggasztóbb problémának a számítógépezéssel összefüggő mozgásszegény életmód miatt. A felmérést végző Anthea Rhodes szerint az elektromos készülékek túlzott használata és a rossz egészség összefüggése régóta ismeretes, ugyanakkor meglepte, hogy a túlzott számítógép-használat a lista élére került. "Vizsgálatok bizonyítják, hogy a képernyő előtt töltött idő hosszan tartó üldögéléssel jár, ami elhízáshoz vezethet" - mondta a szakember.

Az elhízás a rangsor második helyén végzett 55 százalékkal, ugyanakkor a szülők mindössze 8 százaléka érezte úgy, hogy gyermekét a túlsúlyosság veszélye fenyegeti. Az anyákat, apákat leginkább aggasztó tíz probléma - a lista csúcsáról lefelé haladva - a túl sok számítógépezés, az elhízás, a nem elegendő testmozgás, az egészségtelen étrend, a zaklatás, a kábítószer-fogyasztás, a családon belüli erőszak, az internet veszélyei, a gyermekbántalmazás és az öngyilkosság. Az ausztrál Egészségügyi és Jóléti Intézet szerint 2012-ben az asztma volt a szülők a legnagyobb aggodalma.

4 tanács, hogy ne neveljünk internetfüggő gyereket

Persze ne csak aggódjunk, próbáljunk is tenni valamit, ha nem is könnyű. Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia irányelveiben a következő szabályokat sorolja fel, amelyekkel a szülők és gondviselők segíthetnek a gyermekeknek a helyes internethasználat elsajátításában: 

-A hálószobában ne legyen számítógép!
-Mutassunk jó példát a megfelelő internethasználat terén!
-Javasoljunk a gyerekeknek nem elektronikus oktatási anyagokat!
-A teljes képernyőidő (internet, TV, mobil és elektronikus játékok) időtartamát legfeljebb egy-két órában maximalizáljuk. A két éven aluli gyermekek pedig ne férjenek hozzá ilyen eszközökhöz, mert az agyuk ilyenkor gyorsan fejlődik, és legtöbbet a más emberekkel való interakciókból tanulnak. ( forrás: Házipatika)