törvényhozás;7-en a 7-ről;

- 7-en a 7-ről - Ön milyen törvényt hozatna saját személyére?

Arató András, Klubrádió

A személyre szóló törvénykezésre a demokráciának a népi-, más néven illiberális alfajában találunk kiváló példákat, továbbá a nemzetiszocialista rendszerekben. Alfajai: korlátozó, illetve bővítő. Előbbire nagyszerű hazai példákat találunk a zsidótörvények körében, a bírói korhatár, vagy a modern népvándorlás vonatkozásában. A bővítő típusúra nagykövetek és polgármesterek kinevezései adnak útmutatást. És Tiborc panasza is végre meghallgattatott. Személyes ambícióimat a lex-Klubrádiók sora bőven kielégítette.

Avar János, újságíró

Adyval szólva, sem utódja, sem boldog őse, sem rokona, sem ismerőse nem vagyok senkinek a mai hatalmaskodók közül, így inkább nem hozatnék személyemre szóló törvényt, mert aligha járnék olyan jól vele, mint mondjuk olyasvalaki, aki a fő-fő hatalmasnak utóda, boldog őse, rokona vagy ismerőse, s akként neki dukál egy lex. De koromnál fogva nemcsak hasonló lex-eket láttam, hanem ex-eket is, akiket kínosan érintett, amikor a törvény haszonélvezőjéből kárvallottjává váltak.

Bolgár György, rádiós újságíró

A Lex Bolgárt mindenekelőtt Lex Népnek nevezném el, hogy megértse mindenki: csakis a nép, sőt a NÉP érdekében hozzuk a törvényeket. A legszívesebben minden magyarra íratnék egy-egy törvényt, de ettől csak a bürokrácia nőne meg a költségek, amit viszont senki nem szeretne, úgyhogy be kell érniük a Lex Matolcsyval, Lex Borkaival, Lex Tiborcz-cal, elvégre ők is a nép részei. Na, meg én is. Higgyék el, a nép nevében fogom fölvenni a tíz- és százmilliárdokat, és a nép nevében fogom elkölteni. Lex, ami lex.

Farkasházy Tivadar, Hócipő

Nekem elég lenne, hogy minden egykori kollégám, aki meggazdagodott az elmúlt öt évben a közszolgálatban, állami megbízatások révén, előre megsüvegeljen, ha meglát az utcán. Ha KDNP politikus, akkor le is térdepelhet, ha felcsúti polgármester vagy volt hollywoodi filmes, leszór egy marék csiszolatlan gyémántot és rátérdepel. Aki erre nem hajlandó, azt beviszik Császy Zsolt helyére, szép hosszú láncon, vagy Hiszékeny Dezső koronatanújának a hasmenését kell elállítania, közben a felvett vizelését hallgatnia.

Horváth István, hírlapíró

Nem tudom, miért vannak annyian kiakadva ezekre a személyre szóló törvényekre. Még a Demján is háborog, azt mondja, hogy "nagy baj van abban az országban, ahol a lopást a törvény rangjára emelik." Pedig csupán ragaszkodnak a jogállami normákhoz. Ugyanis illegálisan még véletlenül sem lopnak.

Horváth Zoltán, újságíró

Méretre varratott öltönyt még csak készíttetnék, ám személyemre szabott törvényt aligha. A törvényt (vagyis hát következményeit) ugyanis nyilván nem csak nekem kellene viselnem. Így viszont - gyógyíthatatlan emberbarátságom okán - úgy érezném, hiába lenne az én kis privát-jogszabályom számomra teljesen passzentos, végső soron mégiscsak engem szorítana.

Veress Jenő, a Népszava főmunkatársa

Először olyat, hogy minden törvényt én hozok, ezzel nagyban leegyszerűsíteném a további ügymenetet. Ha ez megvan, akkor pedig Alkotmányba – igen, Alkotmányba - iktatnám, hogy a hazám neve Magyar Köztársaság. És az összes többit már csak ennek szellemében kell meghoznom.

Nyílt harcot hirdetett a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) az alternatív gyógyászat ellen. Ennek oka, hogy számos olyan áltudományos hír, eredmény jelenik meg, amelyek tudományos magyarázattól mentesek, s nem felelnek meg a tudományok kritériumainak. Kutatók szerint a megoldás a szabályok újragondolásában van: korlátok közé szorítanák az alternatív szereket és módszereket. Kérdés, hogy ettől hogyan fog csökkenni az alternatív gyógyászat népszerűsége.