Manchester City;Leicester City;Jamie Vardy;Jimmy Dunne;

2015-12-07 06:56:00

Élen a Leicester

Nem sikerült az összesített angol gólszerzési rekord beállítása a Leicester City támadójának, Jamie Vardy-nak. Csapata a Leicester City ezúttal a Swansea City otthonában vendégeskedett, ahol a támadó eredményessége esetén beérte volna a Sheffield United legendájának, Jimmy Dunne-nak 1932-ben elért csúcsát, amikor sorozatban tizenkét mérkőzésen volt eredményes

A rókák esélyeshez méltóan kezdtek Walesben, az algériai Riyad Mahrez már az 5. percben előnyhöz juttatta őket. A 22. minutumban ismét az észak-afrikai támadó talált Lukasz Fabianski kapujába (0-2). A fordulás után tovább küzdöttek a kék mezesek Vardy egyéni elismeréséért, azonban a támadó ezen a mérkőzésen „csak” egy gólpasszt tudott produkálni, amellyel Mahrezt segítette mesterhármashoz, csapatát pedig 3-0-s győzelemhez, amellyel a tabella élére ugorhattak, ugyanis a forduló legnagyobb meglepetése az eddig listavezető Manchester City-hez volt köthető.

A 2014-es bajnokcsapat Stoke otthonában lépett pályára, azonban Marko Arnautovic első negyedórában szerzett duplájára nem tudtak válaszolni, 2-0-s vereséget szenvedtek a Britannia Stadiumban. A forduló legnagyobb nyertese az Arsenal volt, miután az ágyúsok kihasználták a City mellett a Manchester United botlását is, amely 0-0-s döntetlent játszott hazai környezetben a West Ham United ellen. Arséne Wenger gárdája pedig az Emirates-ben tartotta a pontokat a Sunderland ellen.

Joel Campbell 33. percben szerzett góljára még Olivier Giroud révén tudtak válaszolni az északiak, miután a francia támadó az első játékrész ráadásában saját kapujába talált. (1-1) A második félidőben a gall csatár kijavította hibáját, saját csapatát előnyhöz juttatván a 63. percben (2-1), Ramsey pedig a 93. percben bebiztosította a pontok sorsát, az Arsenal 3-1-re tudott nyerni.

Premier League, 15. forduló. Stoke City – Manchester City 2-0, Southampton – Aston Villa 1-1, Swansea – Leicester City 0-3, Watford – Norwich 2-0, Arsenal – Sunderland 3-1, West Bromwich – Tottenham 1-1, Manchester United – West Ham 0-0, Chelsea – Bournemouth 0-1, Newcastle - Liverpool 2-0.

Az élcsoport: 1. Leicester 32 pont, 2. Arsenal 30 3. Manchester City 29.