Cseh László;úszó Európa-bajnokság;Hosszú Katinka;Kapás Boglárka;

2015-12-07 06:58:00

Európa csúcsán hazánk

Tizenegy arany, három ezüst és egy bronz. Így zárta a magyar úszóválogatott a netanyai rövidpályás Európa-bajnokságot, s ezzel az éremtáblázat élén végzett hazánk. Az utolsó nap sem maradt Magyarország első hely nélkül. Kétszáz méter pillangón – Európa-csúccsal – Cseh László állhatott a dobogó legfelső fokára. A magyar hölgyek is hozzátettek a nemesfém készlethez. Négyszáz méter gyorson Hosszú Katinka ezüstöt, míg Kapás Boglárka bronzérmet szerzett.

Európa-csúccsal és több mind fél medencés diadallal búcsúzott az egyéni számoktól Cseh László a netanyai rövidpályás úszó kontinensviadaltól. A kiváló sportoló ezúttal 200 méter pillangón nem talált legyőzőre. „Annyira nem rossz egyedül menni elöl, de valahol mégis, mert ma világcsúcsot akartam dönteni, de ennyire magányosan nem megy – kezdte Cseh, aki 100 méter pillangó és 200 méter vegyes után harmadszor diadalmaskodott Netanyában.

– Jó lett volna, ha egy kicsit nagyobb a nyomás rajtam, legalább 150-ig, de senki nem tudott velem jönni. Nem vagyok bánatos, csak szerettem volna még jobb időt elérni. Az úszás maga rendben volt, fordulók is jöttek, az utolsó huszonöt lehetett volna kicsit dinamikusabb, legalább olyan, mind délelőtt.” Plagányi Zsolt tanítványa pályafutása 19. rövidpályás Eb-aranyérmét nyerte. A szám másik magyarja, Verrasztó Dávid a nyolcadik helyen végzett.

A magyar hölgyek sem maradtak nemesfém nélkül a zárónapon. Hosszú Katinkának ezúttal nem sikerült a dobogó legtetejére állni, 400 méter gyorson másodikként ért a célba. S hihetetlen mérleggel zárta az izraeli Európa-bajnokságot. Hét döntőben volt érdekelt az Iron Lady, s ebből hatszor diadalmaskodott, míg egyszer ezüstérmet szerzett.

„Nagyon nem lenne szép, ha most savanyú képet vágnék csak azért, mert most hat arany után egy ezüst jött, még ha kemény is elveszíteni egy 400-as versenyt három századdal – mondta Hosszú, akit az Eb legjobb női úszójának választottak. – Az a helyzet, hogy már nagyon besavasodtam a végére, ugyanaz a fájdalom kínzott, mint Kazanyban, a 400 vegyes végén. Itt az volt a különbség, hogy volt is valaki mellettem, aki a végén előbb ért a falhoz. Ettől függetlenül megvan az ország csúcs, amit oly régóta szerettem volna megdönteni, nyertem hat aranyat és egy ezüstöt, azaz úgy gondolom, ez összességében egy csodálatosan sikerült Európa-bajnokság volt."

A 400 méter gyors dobogóján Katinka mellett még egy magyart láthattunk, Kapás Boglárka harmadikként csapott a célba, így a 800 méter gyorson szerzett második helye után, tegnap bronzéremmel gazdagodott. „Nagyon örülök a második érmemnek, ez nagyon jó érzés. Minden a tervek szerint alakult, úgy gyorsultam, ahogy akartam, úgy jöttem a végén, ahogy akartam, azaz boldog vagyok!” – fogalmazott Kapás. A magyar küldöttség tizenegy első, három második és egy harmadik hellyel zárta az izraeli kontinenstornát, s ezzel toronymagasan hazánk végzett az éremtáblázat élén.