Remek rajt a vb-n

2015.12.07. 06:59
Keményen küzdött Szucsánszki Zita (fehérben) FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ
A magyar női kézilabda-válogatott nagyszerűen kezdte a dániai világbajnokságot. Németh András lányai a nyitófordulóban megsemmisítő, 39-20-as győzelmet arattak Tunézia felett.

„Örülök az eredménynek, a csapat megcsinálta, amire készültünk. Az első félidőben a védekezésünk jól működött, szünet után pedig egyre jobb támadásokat is vezettünk, akkor már kicsit felpuhult a védelmünk. Az első meccs feladata volt, hogy játékba lendüljünk, ezt sikerrel teljesítettük” – mondta a mérkőzés után Németh András, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Görbicz Anitáék lendülete a második fordulóban sem tört meg. A nyitómérkőzésen döntetlent játszó Szerbiát xx-xx-re győzték le a magyar lányok, így hibátlan mérleggel várhatják a keddi, Montenegró elleni összecsapást. A holnapi mérkőzést élőben közvetíti a Sport1.

Tunézia-Dánia lapzártánk után ért véget
A csoport állása: 1. Magyarország 2 pont (39-20), 2. Dánia 2 (30-21), 3. Montenegró 3, 4. Szerbia 1, 5. Japán 0 (44-59), 6. Tunézia 0 (20-39)

Továbbjutott a Szeged

A Mol-Pick Szeged remek játékkal 30-24-re legyőzte a vendég Rhein-Neckar Löwent a férfi kézilabda Bajnokok Ligája tízedik fordulójában, ezzel pontszámban beérte német riválisát, és már biztosan továbbjut csoportjából.

„Minden játékosomnak jár a gratuláció, fantasztikus meccset produkáltak – kezdte a mérkőzés után Juan Carlos Pastor, a Tisza-partiak vezetőedzője. – Ketten sérülten játszottak, Balogh Zsolt és Vladimir Vranjes lépett így pályára, de ennek ellenére remekül teljesítettek. Nehéz feladat hárult ránk, mert a Löwennek minden poszton remek játékosai vannak támadásban, de meg tudtuk őket állítani. Hattal nyertünk, ami azért is fontos, mert Löwenben öttel kaptunk ki, így jobb az egymás elleni eredményünk.”

A másik magyar együttes, a Veszprém, szoros csatában kikapott a német THW Kiel otthonában. A Bajnokok Ligája februárban, a lengyelországi olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság után folytatódik.

Férfi BL, 10. forduló
A csoport
Wisla Plock-HC Zagreb 23-23
THW Kiel-MVM Veszprém 25-24
PSG-Celje 32-27
A csoport állása: 1. PSG 16 pont, 2. Veszprém 15, 3. Flensburg-Handewitt 14, 4. Kiel 11, 5. Zagreb 9, 6. Plock 8, 7. Celje 3, 8. Besiktas 2
B csoport
Mol-Pick Szeged-Rhein-Neckar Löwen 30-24
Vardar Szkopje-Kolding 34-24
Kristianstad-Montpellier 29-30
Barcelona-Kielce 31-33
Az állás: 1. Barcelona 15 pont (305-280), 2. Kielce 14 (303-284), 3. RN Löwen 13 (270-252), 4. Szeged 13 (290-279), 5. Szkopje 12, 6. Montpellier 7, 7. Kristianstad 4, 8. Kolding 2

Frissítve: 2015.12.06. 22:06

Európa csúcsán hazánk

2015.12.07. 06:58
Cseh László Európa-csúccsal diadalmaskodott 200 méter pillangón FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/ADAM PRETTY
Tizenegy arany, három ezüst és egy bronz. Így zárta a magyar úszóválogatott a netanyai rövidpályás Európa-bajnokságot, s ezzel az éremtáblázat élén végzett hazánk. Az utolsó nap sem maradt Magyarország első hely nélkül. Kétszáz méter pillangón – Európa-csúccsal – Cseh László állhatott a dobogó legfelső fokára. A magyar hölgyek is hozzátettek a nemesfém készlethez. Négyszáz méter gyorson Hosszú Katinka ezüstöt, míg Kapás Boglárka bronzérmet szerzett.

Európa-csúccsal és több mind fél medencés diadallal búcsúzott az egyéni számoktól Cseh László a netanyai rövidpályás úszó kontinensviadaltól. A kiváló sportoló ezúttal 200 méter pillangón nem talált legyőzőre. „Annyira nem rossz egyedül menni elöl, de valahol mégis, mert ma világcsúcsot akartam dönteni, de ennyire magányosan nem megy – kezdte Cseh, aki 100 méter pillangó és 200 méter vegyes után harmadszor diadalmaskodott Netanyában.

– Jó lett volna, ha egy kicsit nagyobb a nyomás rajtam, legalább 150-ig, de senki nem tudott velem jönni. Nem vagyok bánatos, csak szerettem volna még jobb időt elérni. Az úszás maga rendben volt, fordulók is jöttek, az utolsó huszonöt lehetett volna kicsit dinamikusabb, legalább olyan, mind délelőtt.” Plagányi Zsolt tanítványa pályafutása 19. rövidpályás Eb-aranyérmét nyerte. A szám másik magyarja, Verrasztó Dávid a nyolcadik helyen végzett.

A magyar hölgyek sem maradtak nemesfém nélkül a zárónapon. Hosszú Katinkának ezúttal nem sikerült a dobogó legtetejére állni, 400 méter gyorson másodikként ért a célba. S hihetetlen mérleggel zárta az izraeli Európa-bajnokságot. Hét döntőben volt érdekelt az Iron Lady, s ebből hatszor diadalmaskodott, míg egyszer ezüstérmet szerzett.

„Nagyon nem lenne szép, ha most savanyú képet vágnék csak azért, mert most hat arany után egy ezüst jött, még ha kemény is elveszíteni egy 400-as versenyt három századdal – mondta Hosszú, akit az Eb legjobb női úszójának választottak. – Az a helyzet, hogy már nagyon besavasodtam a végére, ugyanaz a fájdalom kínzott, mint Kazanyban, a 400 vegyes végén. Itt az volt a különbség, hogy volt is valaki mellettem, aki a végén előbb ért a falhoz. Ettől függetlenül megvan az ország csúcs, amit oly régóta szerettem volna megdönteni, nyertem hat aranyat és egy ezüstöt, azaz úgy gondolom, ez összességében egy csodálatosan sikerült Európa-bajnokság volt."

A 400 méter gyors dobogóján Katinka mellett még egy magyart láthattunk, Kapás Boglárka harmadikként csapott a célba, így a 800 méter gyorson szerzett második helye után, tegnap bronzéremmel gazdagodott. „Nagyon örülök a második érmemnek, ez nagyon jó érzés. Minden a tervek szerint alakult, úgy gyorsultam, ahogy akartam, úgy jöttem a végén, ahogy akartam, azaz boldog vagyok!” – fogalmazott Kapás. A magyar küldöttség tizenegy első, három második és egy harmadik hellyel zárta az izraeli kontinenstornát, s ezzel toronymagasan hazánk végzett az éremtáblázat élén.

Eredmények
Szombat
Férfi 100 méter mell
1. Marco Koch (Németország) 56.78 mp
2. Adam Peaty (Nagy-Britannia) 56.963. Giedrius Titenis (Litvánia) 57.02.

Nem kerültek dobogóra Dárdai Pálék

Újabb remek győzelmet aratott a Hertha BSC a labdarúgó Bundesliga hétvégi fordulójában. A Dárdai Pál vezette berlini együttes hazai környezetben léphetett pályára a Leverkusen ellen. Az eddig szinte mágikusan teljesítő fővárosiak már a 7. percben vezetést szereztek.

A gyógyszergyáriaknak azonban összejött az egyenlítés, ám a 60. percben John Anthony Brooks megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Dárdai-alakulatnak, azonban ezzel a három ponttal nem léphettek fel a dobogóra, ugyanis a velük egyenlő pontszámmal rendelkező Borussia Mönchengladbach a forduló legnagyobb meglepetését produkálta. André Schubert fiai a hét közben is magabiztosan nyilatkoztak a Bayern München elleni meccs előtt, hogy ki más verhetné meg a bajorokat, mint ők.

Az első félidő még nem hozott gólt, majd a második játékrész elején mágikus negyedórát produkáltak a „csikók”. Oscar Wendt találata az 54. percben már figyelmeztetés volt a bajoroknak, Lars Stindl gólja pedig annyira összezavarta őket a 66. minutumban, hogy gyorsan megkapták a harmadikat is Fabian Johnson lövése után. A piros mezesek napi erejéből csupán egy szépítésre futotta az utolsó tíz percre, Franck Ribéry lőtte el a labdát Yann Sommer mellett. A Gladbach 3-1-re nyert és továbbra is a BL-főtáblát érő helyet foglalja el a Hertha BSC előtt.

Bundesliga, 15. forduló. Schalke – Hannover 3-1, Mönchengladbach – Bayern München 3-1, Hamburg – Mainz 1-3, Köln – Augsburg 0-1, Hertha BSC – Leverkusen 2-1, Ingolstad – Hoffenheim 1-1, Wolfsburg – Dortmund 1-2, Stuttgart – Werder Bremen 1-1, E. Frankfurt – Darmstadt 0-1.

Élmezőny: 1. Bayern 40 pont, 2. Dortmund 35, 3. Mönchengladbach 26.