női kézilabda vb;Dánia-Magyarország;

2015-12-10 00:22:00

Kézisuli a dánok ellen

Nem lehet azt mondani, hogy a magyar válogatottnak a legjobb ritmusban jött volna a házigazda dánok elleni meccs a női kézilabda-világbajnokságon, hiszen Montenegró kedd este padlóra küldte a hölgyeket.

A 32-15-re elveszített összecsapás után többen máris temetni kezdték Görbiczéket, ám egy nappal később kiderült, feleslegesen tették. A dánokkal szemben nyoma sem volt a vb harmadik találkozóján ipari mennyiségben bemutatott szerencsétlenkedésnek, tétovaságnak, mi több, egyenesen szárnyaltak a magyarok. Szucsánszki Zita például „lövősulit” tartott a produkciót szájtátva figyelő hazaiaknak: húsz perc elteltével már hat gólnál járt. A teljes magyar válogatott nyolc és fél minutum alatt jutott el hatig, ami azért említésre méltó, mert a Montenegró elleni rémálom során összesen dobott ennyit a második félidőben.

Csakhogy ez egy új fejezet volt… Egy olyan este, amikor szinte minden összejött a mieinknek. Szucsánszki nyolc találatig jutott az első játékrészben, és amikor kiléptek rá a védők, jöttek a varázslatos átadások. A dán remények a szünet utáni percekben foszlottak el végérvényesen, amikor is zsinórban szerzett három góllal ismét elhúzott a magyar válogatott. Újabb negyed óra elteltével pedig már-már szakadéknyira (24-15) nőtt a csapatok közti különbség: a házigazdák úgy érezhették magukat, mint a mieink egy nappal korábban. A magyar bravúr (29-22 lett a vége) annyit jelent, hogy négy forduló után a hétpontos Montenegró az élre állt az A jelű hatosban, míg a magyar és a dán együttes hat egységgel követi. Németh András tanítványai csütörtökön Japán ellen zárnak, s még a csoportelsőség sem elérhetetlen, hiszen a házigazda a montenegróiakkal csatázik. Ezen a mérkőzésen szabad azt hangoztatni, amit szerdán egyetlen magyar sem mondott volna ki: hajrá, Dánia!