zárás;labdarúgó NB I;őszi idény;csúcsrangadó;

2015-12-12 06:58:00

Derbi a szünet előtt

Csúcsrangadóval zárul a labdarúgó NB I őszi idénye, hiszen a Ferencváros az Újpesttel játszik a Groupama Arénában. Az FTC szerb középpályása, Vladan Cukic lapunknak elmondta, hogy neki is ugyanazt jelenti a derbi, mint bármelyik magyar embernek, az újpesti Kabát Péter pedig nagyon sajnálja, hogy lemarad a párharcról.

A 19. forduló után téli szünetre vonul a labdarúgó NB I mezőnye, de zárásként a derbi még felhevíti a hangulatot. A Ferencváros és az Újpest vívta meg a magyar futball legtöbb bajnoki párharcát, ez a találkozó lesz a 216. élvonalbeli mérkőzésük. Az eddigi 215 bajnokin 60 Újpest-győzelem, 57 döntetlen, valamint 98 ferencvárosi siker született, a gólkülönbség 304-406 a Fradi javára. A leginkább várt párharc a két gólvágó, Mbaye Diagne és Böde Dániel küzdelme: előbbi a legutóbbi hat fordulóban hét alkalommal is eredményes volt a lila-fehérek mezében, míg a magyar válogatott támadó vezeti az NB I góllövőlistáját tizenkettő találatával.

Ferencváros-Újpest 19.30 (Tv: M4 Sport)

Az idei szezonban szeptember 12-én rendezték az első derbit, melyen Diagne a 3. percben megszerezte a vezetést, azonban Böde a 78. és a 89. percben is beköszönt, így a vendégek nyertek.

Vladan Cukic, a Ferencváros középpályása lapunknak elmondta, hogy hiába nyertek az előző fordulóban 5-0-ra idegenben a bajnoki tabellán 2. helyezett Paks ellen, nem lehet következtetéseket levonni a derbi előtt. "A paksi meccsről már nem érdemes beszélni, csak az Újpest érdekel minket – kezdte a 35 éves szerb játékos, aki ebben a szezonban öt bajnokin lépett pályára, összesen 119 percet játszott. – Arra nincsen esély, hogy sok gólos győzelmet arassunk az újpestiek ellen is. Mindegy, hogy mennyivel, de nyernünk kell." Cukic elmondta, mindegyik FTC-játékos várja már a téli szünetet, de először még a mérkőzésre koncentrálnak. Ahogy Thomas Doll is kihangsúlyozta nekik: "a meccs után mindenki mehet haza a családjához, de most még előttünk áll egy küldetés." A rutinos futballista nem tart az ellenfél csatárától, a tízgólos Diagne-tól. "Nalepa, Leandro, Ramírez, Dibusz... Jó forma ott, jó forma itt, a védelmünkben" – adott tömör választ Cukic, aki kiemelte, a magyar válogatott játékosok figyelme az Európa-bajnoki csoportok sorolása miatt sem terelődik el. – Beszélnek róla az öltözőben, hogy mi lenne jó vagy rossz nekik, de a derbi előtt nem ez a fontos. Van három-négy rutinos válogatott játékosunk, ők tudják, mi a dolguk, és mutatják a helyes irányt a többieknek. Nekem is ugyanazt jelenti a derbi, mint bármelyik magyar embernek."

Sérülése miatt kénytelen kihagyni a szombati ütközetet az Újpest gólerős csatára, Kabát Péter, aki számos derbit döntött el az elmúlt esztendőkben. "Nagyon sajnálom, hogy a térdem miatt nem szerepelhetek, hiszen számomra a Fradi és a Honvéd elleni rangadó az év meccse – mondta a Népszavának a támadó. – Egész héten érezni lehetett az öltözőben, hogy ez a csata más, mint a többi. Jó sorozatban vagyunk, óriási lenne, ha az Üllői úton is kitartana a lendület, és véget vetnénk a zöld-fehérek félelmetes hazai menetelésének."

A Debrecen-MTK és a Videoton-Paks párharc tűnik még izgalmasnak a hétvégén, hiszen jelentősen átalakulhat a sorrend, hogy melyik csapatok vonulhatnak dobogós helyről a téli szünetre.