kézilabda;VB;magyar csapat;Dánia;

2015-12-12 09:16:00

Női kézilabda-vb - A lengyelekkel játszanak Görbiczék

A lengyel válogatott lesz a magyar csapat ellenfele a dániai női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében.

A nemzetközi szövetség (IHF) előzetes programja szerint ezt a találkozót hétfőn rendeznék, mert a szintén 16 közé jutott dán, svéd, német és norvég együttesnek vasárnapra van foglalt időpontja. A dánok és a svédek azonban éppen egymással találkoznak, így van esély vasárnapi összecsapásra is. A döntés legkésőbb szombaton délelőtt megszületik. Németh András szövetség kapitány csapata úgy lett csoportjában a második, hogy a londoni olimpián döntős montenegróiak péntek este legyőzték a házigazda dánokat, így ők végeztek a herningi hatos első helyén. A magyarok csoportmásodikként a naestvedi csoport harmadikját, a lengyel együttest kapták az olimpiai kvóta megszerzése miatt fontos nyolcaddöntőre.

A magyar csapat eddig 75-ször találkozott a lengyel válogatottal, 63-szor nyert, 4-szer döntetlent ért el, és 8-szor kikapott. Az eddigi utolsó összecsapásra 2009. november 21-én került sor Győrben, a Pannon Kupán, akkor a magyarok 32-22-re diadalmaskodtak. Mivel a tavalyi Eb-n a magyarok előtt végzett norvég, spanyol, svéd, montenegrói és francia együttes, valamint a riói ötkarikás játékokon házigazdaként szereplő, most címvédő brazil válogatott is bejutott a 16 közé, gyakorlatilag a vasárnapi-hétfői nyolcaddöntők győztesei egészen biztosan részt vehetnek majd olimpiai kijutásról határozó márciusi kvalifikációs tornán.

Eredmények, 5. forduló:
A csoport (Herning):
Montenegró-Dánia 23-21 (12-7)

korábban:
Magyarország-Japán 31-21 (17-11)
Szerbia-Tunézia 43-21 (23-10)
A végeredmény: 1. Montenegró 9 pont, 2. Magyarország 8, 3. Dánia 6, 4. Szerbia 5, 5. Japán 2, 6. Tunézia 0

B csoport (Naestved):
Svédország-Kuba 49-25 (23-12)
korábban:

Hollandia-Lengyelország 31-20 (14-9)
Angola-Kína 32-29 (15-11)
A végeredmény: 1. Hollandia 9 (183-116), 2. Svédország 9 (192-134), 3. Lengyelország 6, 4. Angola 4, 5. Kína 2, 6. Kuba 0
Azonos pontszám esetén - mivel a svéd-holland mérkőzés döntetlennel zárult - a gólkülönbség döntött.

C csoport (Kolding):
Németország-Kongói DK 37-19 (18-11)

korábban:
Brazília-Franciaország 21-20 (11-9)
Koreai Köztársaság-Argentína 29-22 (14-12)
A végeredmény: 1. Brazília 9 pont, 2. Franciaország 7, 3. Németország 6, 4. Koreai Köztársaság 6, 5. Argentína 2, 6. Kongói DK 0
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

D csoport (Frederikshavn):
Norvégia-Spanyolország 29-26 (18-12)

korábban:
Oroszország-Románia 30-27 (17-16)
Puerto Rico-Kazahsztán 30-27 (18-14)
A végeredmény: 1. Oroszország 10 pont, 2. Norvégia 8, 3. Spanyolország 6, 4. Románia 4, 5. Puerto Rico 2, 6. Kazahsztán 0

A csoportok első négy helyezettje bejutott a nyolcaddöntőbe. Az ötödikek a 17-20., a hatodikok a 21-24. helyért folytatják.