Barcelona;Deportivo La Coruna;Lucas Pérez;

2015-12-14 06:54:00

Ismét botlott a Barca

A Valenciában az utolsó percekben elpazarolt előny után hazai közönség előtt szeretett volna bizonyítani az FC Barcelona labdarúgócsapata a Deportivo La Coruna elleni összecsapáson.

A katalánok nagyon fogadkoztak, nem történhet meg újra az, ami a májusi galíciaiak elleni találkozón. Ekkor ugyanis a Deportivo 2-0-s hátrányból állt fel a Camp Nouban.  Az első félidőben sokáig nem tűnt úgy, hogy a katalánoknak sikerül feltörniük a vendégek védelmét, a 39. percben azonban Lionel Messi találatával mégiscsak sikerült megszerezniük a vezetést. A fordulás után, a 62. percben Ivan Rakitic növelte a katalán előnyt (2-0). Ezután azonban déja vu érzésük lehetett a katalán szurkolóknak. Megismétlődött ugyanis a májusi forgatókönyv.

A 77. percben Lucas Pérez szépített, majd a 86. percben Alejandro Bergantinos egyenlített (2-2). Így nem sikerült valami jól a Barca főpróbája a klubvilágbajnokság előtt, amelyet csütörtök óta Japánban rendeznek meg. Luis Enrique, a Barcelona trénere dühös volt a meccs után, mert többször figyelmeztette Messiéket: nem szabad félvállról venniük a La Coruna elleni meccset. „Taktikai szempontból nehéz meccs volt. A második félidő harmincadik percéig uraltuk a meccset de utána jött a hidegzuhany” – értékelt a szakvezető.

Primera División, 15. forduló. Getafe-Real Sociedad 1-1, Barcelona-Deportivo La Coruna 2-2, Levante-Granada 1-2, Sevilla-Sporting Gijón 2-0, Las Palmas-Betis 1-0, Rayo Vallecano-Málaga 1-2, Eibar-Valencia 1-1, Atlético Madrid-Athletic Bilbao 2-1.  Az élcsoport: 1. Barcelona 35. (36-15), 2. Atlético Madrid 35 (22-7), 3. Real Madrid 30 (egy mérkőzéssel kevesebbet játszott).