Orbán Viktor;Magyar Telekom;Rogán Antal;alkotmányosság;Kovács Ákos;

2015-12-19 06:04:00

Orbán alkotmányos kérdést lát

Szimbolikus lépést tett a kormány, amikor mobilinternet-előfizetéseket mondott fel, hiszen az így kieső összeg egy ezrelékét teszik ki annak az árbevételnek, amit a kabinet és a Telekom közötti megállapodások révén a távközlési óriás elkönyvelhet. Erről Rogán Antal beszélt tegnap a TV2 Mokkában. A propagandaminiszter megismételte, a cég megsértette az alaptörvényt, hiszen Magyarországon szólás- és véleménynyilvánítási szabadság van. Fleck Zoltán szerint viszont egy magáncég azzal köt szerződést, akivel akar és ha éppen hülyeségeket beszél az illető, minden következmény nélkül fel is bonthatja azt.

A Telekom visszaélt azzal a lehetőséggel, hogy van pénze, nagy cég, nagy befolyással rendelkezik. A kormány válaszul szimbolikus lépést tett, így kívánták minden magyar polgár nevében jelezni, hogy nem lehet bármit megtenni. Erről a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője beszélt tegnap a TV2 Mokka című műsorában. Rogán, aki először szólalt meg az Ákos-ügyben megismételte, a Telekom megsértette az alaptörvényt. Ha ezt valaki úgy korlátozza, hogy "ad pénzt akkor, ha tetszik a vélemény, és nem ad pénzt, ha nem tetszik a vélemény, függetlenül attól, hogy ott érvényes polgárjogi szerződés van (...), akkor azt gondolom, egy szimbolikus lépéssel nekünk is jelezni kell, nem értünk egyet azzal, ha valaki nem tartja be a magyar alkotmányt és korlátozza a szólásszabadságot" - fogalmazott.

A 2014-es Karcolatok lemez borítója Kiadó: FalconMedia

A 2014-es Karcolatok lemez borítója Kiadó: FalconMedia

Bevallotta, a kormány lépése szimbolikus, mert a mobilinternet-előfizetések felmondásával kieső összeg csupán egy ezreléke annak az árbevételnek, amit a távközlési óriás a kabinet és a cég közötti megállapodások révén elkönyvelhet. A propagandaminiszter szerint ilyen lépést egy multi nem engedheti meg magának egy "médiahisztéria" miatt.

Rogán a kormány családpolitikáját dicsérte, akár csütörtök este Rétvári Bence, aki az ATV Egyenes Beszéd című műsorában már a propagandaminisztert megelőzve felmondta a kormányzati leckét. A KDNP-s államtitkár alkotmányellenes lépésnek nevezte, hogy a Telekom, a nőkre vonatkozó minimum feudális kijelentései miatt szerződést bontott az énekessel. Kifejtette, Ákos egész munkásságát kell nézni, a szerelemről szóló dalait, az életét a feleségével és a gyerekeivel. Ez alapján látni, hogy a vádaknak nincs semmi alapjuk. Arra az államtitkár nem tudott válaszolni, hogy a szerződések felbontása mennyibe fog kerülni a költségvetésnek, de az ígérte meg fogják vizsgálni. Rétvári szerint a keresztény, konzervatív értékvilága miatt kötöttek bele Ákosba. Ha a liberálisok békén hagynák a konzervatív érzületű embereket, akkor nem lennének ezek a mesterségesen szított viták. Arra a kérdésre, hogy milyen keresztény értékrenddel kapcsolható össze az a mondat: a nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak, Rétvári különféle kormányzati intézkedésekről kezdett beszélni.

Az MSZP közérdekű adatigényléssel fordul valamennyi minisztériumhoz és állami céghez annak kiderítésére, hogy Kovács Ákos énekes és cégei mennyi közpénzre tettek szert 2010 óta. Az Együtt azt kérte az MNB-től, vizsgálja ki, történt-e bennfentes kereskedés a Magyar Telekom részvényeivel. A párt emlékeztetett, csütörtökön, a kormány bejelentése után 3 százalékot esett a Telekom részvényének árfolyama, majd 80 perc múlva, amikor pontosították a hírt, stabilizálódott. A DK az Európai Bizottsághoz fordul, mert véleménye szerint a kormány számos közbeszerzésre vonatkozó uniós irányelvet is megsért azzal, hogy felmondja a Telekommal fennálló mobilinternet-szerződéseiket. Az ellenzéki párt ezt a lépést közpénzből folytatott kormányzati véleményterrornak értékeli.

"Úgy hülyeség, ahogy van"
Egy magáncég azzal köt szerződést, akivel akar és ha éppen hülyeségeket beszél az illető, minden következmény nélkül fel is bonthatja azt - válaszolta lapunk kérdésére Fleck Zoltán. A jogszociológus szerint épp ezért Rogán Antal kijelentése, hogy a Telekom megsértette az alaptörvényt "úgy hülyeség ahogy van". Fleck szerint "az volt a szégyen, hogy egyáltalán megkötötték ezt a szerződést anno Ákossal".
Z.A.