2016-os sportnaptár: 1. rész

Publikálás dátuma
2016.01.02. 06:53
Portugália, Izland és Ausztria ellen játszhatnak Eb-meccseket Dzsudzsák Balázsék júniusban FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/JEAN CAT
Kétségkívül az idei év első felének a legnagyobb szenzációja magyar szemszögből nézve az lesz, hogy 44 év után újra labdarúgó Európa-bajnokságon láthatjuk a magyar válogatottat. A futball világában azonban már az év első hónapjaiban is történnek fontos események, februárban például kiderül, hogy ki lesz a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új elnöke. Hazai sportolóinkra fontos selejtezőtornák várnak még a riói olimpia előtt. Jégkorong-válogatottunk pedig májusban a világelit tagjaként bizonyíthat.

Január

1., 3. és 6. Síugró Négysáncverseny, 2., 3. és 4. forduló, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen

3-5. Volvo Kupa férfi vízilabdatorna, Győr

3-5. Univer Kupa női vízilabdatorna, Miskolc

3-16. Dakar-rali, Argentína

9-10. Gyorskorcsolya Eb, Minszk

11. FIFA-gála, Zürich

10-23. Vízilabda Eb, Belgrád

10-16. Jégkorong, női U18-as divízió I-es vb, Miskolc

15-31. Férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Eb, Lengyelország

16-17. Evezős ergométeres Európa- és országos bajnokság, Győr

16-17. Tekvondó olimpiai kvalifikációs verseny, Isztambul

18-31. Tenisz Australian Open, Melbourne

20-24. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest

21-24. Fedettpályás idénynyitó öttusaverseny, Budapest

22-24. Monte-Carlo rali, Monaco

25-30. Műkorcsolya és jégtánc Eb, Pozsony

31. A FINA díjátadó gálája, Vigadó

Február

2-13. Futsal Eb, Belgrád

3-6. Tenisz Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornája, Eilat (Izrael)

3-6. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, Debrecen

4-7. Légfegyveres országos bajnokság, Százhalombatta

5-7. Rövidpályás gyorskorcsolya világkupa, Drezda

5-7. Asztalitenisz Európa Top 16, Gondomar (Portugália)

6. Kajak ergométeres és medencés sárkányhajó kupa, Budapest

6. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Viedma

6-7. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Szombathely

7. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Villa Urquiza

7. Super Bowl, Santa Clara

11-14. Jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Papp László Budapest Sportaréna

11-14. Gyorskorcsolya-vb, Kolomna

13-14. Röplabda férfi Magyar Kupa, négyes döntő

13-14. Atlétikai összetett országos bajnokság, Syma Csarnok

16. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 4. forduló, Grúzia-Magyarország

16-17. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések

18. Labdarúgás, Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, első mérkőzések

20-21. Fedettpályás atlétikai országos bajnokság, Syma Csarnok

20. Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező: Magyarország-Szlovákia

22-28. Olimpiai kvalifikációs 10 méteres sportlövő Eb, Győr

23. Női vízilabda világliga, A csoport, 4. forduló, Olaszország-Magyarország

23-24. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések

24. Női kosárlabda Eb-selejtező: Izland-Magyarország

25. Labdarúgó Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók

26. FIFA-kongresszus, Zürich

26-III.6. Ifjúsági téli olimpia, Lillehammer

27. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Abu-Dzabi

27-28. Atlétikai téli dobó ob, Szombathely

27-28. Gyorskorcsolya sprint-vb, Szöul

28-III.6. Asztalitenisz csapat-vb, Kuala Lumpur

Március

II. 26-6. Ifjúsági téli olimpia, Lillehammer

II. 28-6. Asztalitenisz csapat-vb, Kuala Lumpur

2-6. Pályakerékpáros vb, London

4-6. Tenisz Davis Kupa, euro-afrikai zóna I-es csoport, Magyarország-Izrael

5-7. Gyorskorcsolya összetett vb, Berlin

8-9. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

8-13. Birkózó Eb, Riga

10. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések

10-30. Sakk világbajnokjelölti torna, Moszkva

11-13. Rövidpályás gyorskorcsolya vb, Szöul

12. Mezeifutó országos bajnokság, Kecskemét

12-13. Atlétikai téli dobó Európa Kupa, Arad

14-15. Asztalitenisz országos bajnokság, Celldömölk

15-16. Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

17. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

17-20. Kézilabda, női olimpiai kvalifikációs torna

17-20. Fedettpályás atlétikai vb, Portland

18-20. Férfi és női párbajtőr Grand Prix, Budapest

18-20. Forma-1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

20. Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj

21-28. Olimpiai pótselejtezős női vízilabdatorna, Gouda

28-IV. 2. Műkorcsolya és jégtánc-vb, Boston

Április

1-3. Forma-1, Bahreini Nagydíj, Szahír

3-10. Férfi vízilabda olimpiai kvalifikációs torna, Trieszt

4-10. Jégkorong női divízió I/B-s vb, Asiago

5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések

6-10. Asztalitenisz európai olimpiai selejtező, Isztambul

7. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések

7-10. Kézilabda férfi olimpiai kvalifikációs torna

10-16. Súlyemelő olimpiai kvalifikációs Eb, Forde

12. Női vízilabda világliga, A csoport, 5. forduló, Hollandia-Magyarország

12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

12-17. Úszó olimpiai tesztverseny, Rio de Janeiro

14. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók

14-18. Öttusa világkupaverseny, Kecskemét

15-17. Birkózó európai olimpiai kvalifikációs verseny, Zrenjanin

15-17. Forma-1, Kínai Nagydíj, Sanghaj

16-17. Evezős világkupaverseny, Varese

16-17. Duatlon Eb, Kalkar

16-17. Olimpiai kvalifikációs európai vívó zónaverseny, Prága

18. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Noumea

18-24. Jégkorong U18-as divízió I/B-s vb, Asiago

20-V. 1. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívóverseny, Isztambul

21-24. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs Eb, Kazany

22-23. Kajak-kenu tájékoztató verseny, Szolnok

22-24. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Ulánbátor

23. Rövidtávú duatlon ob, Káptalantóti

25. Nyíltvízi úszó Grand Prix, 25 km, Cozumel

25-27. Férfi kard és női tőr csapat világbajnokság, Rio de Janeiro

26. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 5. forduló, Románia-Magyarország

26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések

28. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések

29-V. 1. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

30. Sprinttávú duatlon ob, Kaszó

30-V. 1. Evezős válogató, Szeged

Május

IV. 20-1. Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Isztambul

IV. 29-1. Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

IV. 30-1. Evezős válogató, Szeged

3. UEFA-kongresszus, Budapest

3. Női vízilabda világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Franciaország

3-4. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók

5. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók

6. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha

6-8. Öttusa világkupadöntő, Sarasota

6-8. Evezős Eb, Brandenburg

6-22. Jégkorong-vb, Moszkva, Szentpétervár

6-29. Kerékpár, Giro d'Italia

6-8. Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Isztambul

7-8. Kézilabda női BL Final Four, Papp László Budapest Sportaréna

7-8. Golf Magyar Kupa, Máriavölgy

7-8. Hosszútávú duatlon Eb, Koppenhága

9-22. Úszó, műugró és szinkronúszó Eb, London

10. Férfi vízilabda világliga, A csoport, 6. forduló, Magyarország-Görögország

11-13. Kajak-kenu olimpiai válogató, Szeged

11-24. Sakk Eb, Gjakovo

12-15. Kajak-kenu szlalom Eb, Liptószentmiklós (Szlovákia)

13-15. Forma-1, Spanyol Nagydíj, Barcelona

13-22. Az APB és WSB félprofi ökölvívó-sorozatok olimpiai kvalifikációs versenye, Szófia

14. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő

14. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc

14. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj

16. Férfi és női röplabda Eb-selejtezők

18. Labdarúgó Európa Liga, döntő, Bázel

18-19. Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs verseny, Duisburg

19-27. Olimpiai kvalifikációs női ökölvívó-vb, Asztana

20-28. Repülőhollandi-világbajnokság, Steinhude

20-22. Kajak-kenu világkupaverseny, Duisburg

20-22. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr

21. Triatlon klubcsapat ob, Tiszaújváros

21-22. Férfi és női röplabda Eb-selejtezők

22-25. Evezős végső olimpiai kvalifikációs regatta, Luzern

22-29. Öttusa-vb, Moszkva

23-29. Olimpiai kvalifikációs íjász Eb, Nottingham

23-VI.6. Tenisz Roland Garros, Párizs

25-29. Torna Eb, férfiak, Bern

26-29. Triatlon Eb, Lisszabon

26-29. Forma-1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

26-VI.8. Női sakk Eb, Mamaia

27-28. Férfi és női röplabda Eb-selejtezők

27-29. Golf nyílt magyar match play-bajnokság, Tata

27-29. Kajak-kenu világkupaverseny, Racice

28. Labdarúgó Bajnokok Ligája, döntő, Milánó

28. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Eugene

28-29. Kézilabda, férfi BL Final Four, Köln

28-29. Evezős világkupaverseny, Luzern

29. Szabadfogású és női országos bajnokság, Budapest

29. Transat New York-Vendée

Június

1-5. Torna Eb, nők, Bern

2. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma

2-4. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája Final Six, Budapest

3-5. Kajak-kenu világkupaverseny, Montemor-o-Velho

3-26. Labdarúgó Copa America, Egyesült Államok

4-5. Duatlon-világbajnokság, Aviles

5. Középtávú triatlon ob, Keszthely

5. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Birmingham

7-12. Női vízilabda világliga szuperdöntő, Sanghaj

7-19. Olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, Baku

9. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo

10-12. Kajak-kenu olimpiai és Eb-válogató, Szeged

10-12. Forma-1, Kanadai Nagydíj, Montreal

10-VII. 10. Labdarúgó Eb, Franciaország

11-12. Olimpiai kvalifikációs nyíltvizi úszóverseny, Setubal

12. Triatlon vegyesváltó ob, Fonyód

16. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm

16-19. Országos öttusabajnokság

16-25. Bridzs csapat Eb (nyílt, női, szenior), Budapest

17-19. Forma-1, Európa Nagydíj, Baku

18. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, New York

18. Nyíltvízi úszó világkupa, 10 km, Balatonfüred

18-19. Evezős világkupaverseny, Poznan

20-25. Vívó Eb, Torun (Lengyelország)

21-26. Férfi vízilabda világliga, szuperdöntő

24-26. Kajak-kenu Eb, Moszkva

25. Sprinttávú triatlon ob, Baja

25-26. Aquatlon és sprinttávú triatlon Eb, Chateauroux

25-26. Cselgáncs Budapest Grand Prix

27-VII. 10. Wimbledoni teniszbajnokság, London

Szerző

Africa Race - Szalayék feljöttek a kilencedik helyre

 A kilencedik helyen zárta a pénteki negyedik szakaszt és összesítésben is feljött ebbe a pozícióba a Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős a klasszikus Dakar-útvonalon haladó Afrika Race nemzetközi tereprali versenyen.

Az Opel Dakar Team tájékoztatása szerint az új év első napján 409 kilométer volt az össztáv, s egyben 409 kilométer a mért szakasz. A köves, sziklás út miatt kevés olyan egység akadt ezen a versenynapon, amely megúszta defekt nélkül - a Szalay, Bunkoczi kettősnek kétszer is meg kellett állnia kereket cserélni.

Az első defektet már nagyon korán, a tizedik kilométernél megkapták, "talán azért, mert túlságosan is bekezdtünk a szakasz elején" - mondta Szalay Balázs. "Ez intő jel volt számunkra, de azért továbbra is nagyon lendületesen, jó ritmusban mentünk. Egészen addig, amíg hatvan kilométerrel a cél előtt be nem gyűjtöttük a második defektet. Ezt leszámítva nagyon jó kis napunk volt - talán most mentünk a legjobban a verseny során" - ismertette.

"Nem pont ilyen évkezdetre számítottam, nehezebb volt a szakasz, mint amit az új év első napjára vártam volna - tette hozzá Bunkoczi László, az Opel Mokka navigátora. "A két defekt miatt négy-öt infarktust kihordtam ülő helyzetben, a második kerékcsere után ráadásul még el is tévedtünk a porban, az se nagyon hiányzott. Összességében nehéz napon vagyunk túl, de megint javítottunk" - emelte ki.

A verseny másik magyar indulója, a Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László Qualisport kamionos trió - amely szintén kénytelen volt kereket cserélni a pénteki szakasz során - a negyedik helyről várja a folytatást.

Eredmények, 4. szakasz:
Assza-Remz el Kebir (össztáv: 409 km, ebből szelektív: 409 km)

autósok:

1. Jean-Antoine Sabatier, Agostino Rizzardi (olasz, Bugga One) 4:44:33 óra
...9. Szalay, Bunkoczi (Opel Mokka) 23:00 p h.
az összetettben:
1. Kanat Sagirov, Vitalij Jevtyekov (kazah, ukrán, Toyota Hilux) 14:16:51 óra
...9. Szalay, Bunkoczi 1:43:25 ó h.

kamionosok:

1. Anton Sibalov, Robert Amatics, Almaz Kisamijev (orosz, Kamaz) 4:49:30 óra
...4. Kovács, Czeglédi, Ács (Scania) 1:00:56 ó h.
az összetettben:
1. Sibalov, Amatics, Kisamijev 14:16:51 óra
...4. Kovács, Czeglédi, Ács 3:17:48 ó h.

Szerző

Szalai Ádám a Hannoverrel tárgyal

Valósnak bizonyultak azok a német sajtóértesülések, amelyek szerint a magyar labdarúgó-válogatott és a Bundesligában sereghajtó Hoffenheim támadója, Szalai Ádám tárgyalásokat folytat az átigazolásáról a Hannover csapatával.

Szalai a jelenlegi szezonban eddig rendkívül kevés lehetőséget kapott, többször előfordult, hogy csereként sem léphetett pályára, sőt néhányszor a meccskeretből is kihagyták. A Bild és Kicker című német lapok a közelmúltban a téli klubváltásáról cikkeztek, és azt írták, hogy a Hannover mellett az Aston Villa és Queen`s Park Rangers, a Makkabi Tel-Aviv és a Panathinaikosz, sőt a Ferencváros is érdeklődik iránta.

"A Hannoveren kívül egyetlen csapattal sem tárgyaltam a médiában elterjedt csodálatos hírekkel ellentétben! A következő napok eldöntik, hogyan alakul a sorsom!" - írta hivatalos Facebook-oldalán közzétett újévi üzenetében a csatár.

A Bild információja szerint egyébként a játékos megegyezett a Hannoverrel, és már csak a szerződés aláírása van hátra. Ezt Martin Bader ügyvezető igazgató is megerősítette a lapnak.

A közelmúltban edzőváltáson átesett Hannover jelenleg a 17., a Hoffenheim pedig a 18. helyen áll a német élvonal tabelláján.

Szerző