tenisz;Roger Federer;Grand Slam-torna;

2016-01-23 06:56:00

Federer-mérföldkő: azt a háromszázát!

A sportág történetében elsőként Roger Federer érte el a bűvös háromszázas határt: a zseniális teniszező pontosan ennyi Grand Slam-tornán aratott győzelemnél jár.

A svájci klasszis az ausztrál nyílt teniszbajnokságon jubilált, és a bolgár Grigor Dimitrov elleni sikere (6:4, 3:6, 6:1, 6:4) egyszersmind azt is jelenti, hogy készülhet a nyolcaddöntőre. A GS-eken megnyert mérkőzések örökrangsorában Federer 67-tel előzi meg a második helyezett, legendás amerikai Jimmy Connorst. Tegnap mindkét világranglista-vezető szettveszteség nélkül jutott a 16 közé: a férfiaknál az ötszörös bajnok Novak Djokovic az olasz Andreas Seppit búcsúztatta, míg a nőknél a szintén címvédő Serena Williams mindössze 44 perc alatt végzett a 18 éves orosz Darija Kaszatkinával.

Akadt azért meglepetés is Melbourne-ben: a korábbi US Open-győztes Marin Cilic már a harmadik fordulóban kiesett. A 12. helyen kiemelt horvát játékos Roberto Bautista Aguttól kapott ki három szettben úgy, hogy 12 ásza és 46 nyerő ütése mellett 55 rontott ütést mutatott be. A spanyol teniszező a nyolcaddöntőben a helyi botrányhős Nick Kyrgiost búcsúztató cseh Tomas Berdych lesz.

Magyar szempontból kedvezőtlen hír, hogy Babos Tímea Katarina Srebotnikkal az oldalán kikapott a Hszie Szu-Vej, Okszana Kalasnyikova tajvani, grúz duótól, ezzel búcsúzott az esztendő első nagy tornájától. A negyedik helyen kiemelt magyar, szlovén kettős a harmadik szettben 4:5-nél még hárította ellenfele meccslabdáját, de végül 2 óra 8 perces csatában alulmaradt (6:3, 4:6, 7:5). Honfitársunk egyesben szintén a második fordulóig jutott.