Eközben egy részeg férfi odalépett a korábban taxiként használt sárga autójához. Amikor meglátta, hogy az Uber-alkalmazást használja, egyszerűen letörte a visszapillantó tükröt. Az áldozat ekkor kiszállt az autóból, majd dulakodásba kezdtek az elkövetővel, akit idő közben egyre többen segítettek. A szemtanúk eközben értesítették a rendőrséget, a helyszínre érkezés után két elkövetőt elfogtak. Később kiderült, hogy a verekedős csoportból legalább ketten taxisok voltak, az egyiknek ittas vezetés miatt a jogosítványát is elvették korábban. A bántalmazott férfi enyhe agyrázkódással, betört orral és megrepedt bordákkal került a Merényi kórházba. Később saját felelősségre hazaengedték, a rendőrség eljárást indított ügyében.
*
Az Uber közleményt rakott ki hivatalos hírcsatornájára, amiben azt állítják, "az Uber autóspartnerei eddig is megállapodásban vállalták, hogy a magyar adókövetelményeknek eleget tesznek". Jelezték autós partnereik felé, hogy január 31-ig töltsék fel az Uber rendszerébe vállalkozásuk adatait és adószámukat, amik alapján az Uber minden utat követően számlát állít ki a nevükben az utasok részére.
Egy független adótanácsadó céget vontak be, akik információs anyaggal és személyre szabott adótanácsokkal látják el az erre igényt tartó uberezőket - közölték. Ezzel világossá kívánják tenni, hogy komolyan veszik a kormány felvetéseit az adózással kapcsolatban, és szerintük megoldást is kínálnak a problémára.
Az Uberért csak a mobil applikáción keresztül lehet fizetni, ezért a sofőr nyugtát nem, csak számlát adhat, viszont azt kötelező megtennie. Korábban a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára azt mondta, amellett, hogy a NAV szúrópróbaszerűen ellenőrzi az Uber-sofőröket, a cég holland központjától megkérte a magyar sofőrök adatait.
Szerinte az Uber-sofőrök úgy tudnak eleget tenni a közteher fizetésének, ha egyéni vállalkozói igazolványt váltanak ki, adószámot kapnak, és fizetik a kisvállalkozói adót. Ez utóbbi a főállású vállalkozóknál havi 50 ezer forint, amely a személyi jövedelemadó mellett a nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékot is tartalmazza. Aki félállásban uberezik, annak csak havi 25 ezer forintot kell fizetnie, mondta.