Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Orbán Viktor Jakartában koszorút helyez el az indonéziai nemzeti hősök emlékhelyén, a Kalibata temetőben, majd tárgyalásokat folytat Joko Widodo indonéz köztársasági elnökkel. Ezt követően a magyar és az indonéz kormány képviselői együttműködési megállapodásokat írnak alá többek között a következő évekre szóló felsőoktatási csereprogramról, valamint a halászat és az aquakultúra területén történő együttműködésről.
Orbán Viktor Le Luong Minh-nel, a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetsége (ASEAN) főtitkárával is tanácskozik. A miniszterelnök Jusuf Kalla indonéz alelnökkel együtt üzleti fórumon vesz részt, ahol egyezmények és megállapodások aláírására kerül sor a két ország kereskedelmi és iparkamarái valamint más, közszolgáltatásokkal foglalkozó magyar és indonéz vállalatok között. A miniszterelnöki delegáció ellátogat Yogyakarta városába is, ahol a kormányfő X. Hamengkubuwono szultánnal, a Yogyakartai Különleges Terület kormányzójával találkozik.
Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-oldalára felkerült egy kedélyes hangvételű videofelvétel, amin Magyarország kormányfője a köszöntés első pillanataiban heherészve veszi tudomásul a nyakába akasztott hagyományos virágszalagot: I have already decorated - mondja (már kivagyok dekorálva) amire persze hasonló udvarias nevetgélés a válasz. De az a momentum is lenyűgöző a kis tudósításban, amikor Orbán Viktor és felesége Lévai Anikó óriásplakátként virít Jakarta utcáin Indonézia nagy vezetőinek társaságában.
A felvétel itt megtekinthető.
Mondhatni ehhez illenek a kommentek a videó alatt: Magát mindenhol kedvelik! és: Respekt! és: Kedves vezető, riszpekt és: Öröm nézni,hogy mindenhol szeretik. De akad egy kissé áthallásos komment is: Na ez már melegebb éghajlat!
Indonézia fő vallása az iszlám, a legutóbbi népszámlálás adatai szerint a lakosság 88%-a iszlám hitűnek vallotta magát, ezzel az ország a világon a legnagyobb muszlim lakossággal rendelkező ország volt. Mielőtt a kereszténység, valamint az iszlám elérkezett a maláj szigetvilágba, a térségben az indiai vallási filozófiák voltak mértékadó helyzetben, a hinduizmus és a buddhizmus tanai uralták az indonéz népességet. Az iszlám vallást egykor elsősorban Jáván és Szumátrán gyakorolták, de az 1980-as években folytatott, úgynevezett „transzmigrációs program” (lásd alább) eredményeként a Balin, Borneón, Celebeszen, a Molukka-szigeteken és Pápuán élő muzulmánok száma jelentősen megnövekedett. A lakosság többi részében körülbelül 8%-kal részesednek a keresztény vallású emberek (akiknek háromnegyede protestáns, a maradék pedig katolikus hitű), 3% hindu, míg a buddhisták körülbelül 1%-ot érnek el. Az országban elhanyagolható létszámú zsidó vallású közösség is él. (Wikipédia)