Premier League;Arsenal;Leicester City;Claudio Ranieri;

2016-02-08 06:54:00

Érik a csoda a Premier League-ben

Sokan kissé lenézően legyintettek a Leicester City szárnyalása kapcsán, mondván: ha nagy csapatokkal kerül szembe, úgyis kikap. Való igaz, év elején úgy látszott, kipukkad Claudio Ranieri csapata, egyre másra jöttek a rosszabb eredmények. Csakhogy az Arsenal is elkezdett gyengélkedni, a Leicester viszont ismét a győzelmek útjára lépett.

Vízválasztó volt a szombati Manchester City elleni idegenbeli meccs, hiszen ez megmutathatta, valójában most hol is tart a Leicester. Nos, a csapat bizonyított a kétkedőknek. Remek kilencven percet mutatott be, s mindössze három perc elteltével megszerezte a vezetést egy védelmi hiba után Robert Huth révén. Azt vártuk volna, hogy ezek után fejvesztve támad majd Manuel Pellegrini csapata, ehhez képest inkább egykedvűen gurigáztak a kapott gól után is. Az lehet az ember érzése, hogy a Pellegrini leváltásáról és Pep Guardiola érkezéséről, illetve a katalán bombasztikus terveiről szóló hírek zavart keltettek a fejekben, mintha senki sem lenne biztos a jövőjében.

A csapat motorja, Yaya Touré árnyéka volt önmagának, le is cserélte őt edzője. A második félidő elején ráadásul tovább növelte az előnyt a vendégcsapat a passzkirály, Rijad Mahrez révén, majd a 60. percben ismét Huth volt eredményes. A végén Sergio Agüero szépített ugyan, ám az 1-3 nagyon csúfos vereség a hazaiak részéről, hiszen így már hat pont a különbség a listavezető és Pellegrini együttese között. Ráadásul a Manchester City akkor sem szólhatott volna semmit, ha a Leicester 4-0-ra nyer, szombaton ekkora volt a különbség közöttük.

„Önbizalmat adott nekünk a korai gól, ezután ugyanis lezárhattuk a területeket” – értékelt Claudio Ranieri, a vendégek trénere. Felettébb találóan foglalta össze a látottakat Pellegrini: „Rosszul védekeztünk és rossz támadásokat vezettünk. A Leicester azonban jól játszott. Ha így folytatják, jó esélyük van a bajnokság megnyerésére” – mondta a chilei mester. Sorozatban a negyedik győzelmét szerezte meg a Tottenham, amely a jobbhátvéd Kieran Trippier góljával fektette két vállra a Watfordot. Ez volt az első bajnoki találata a Spurs színeiben, amely már a második helyen áll.

Premier League, 25. forduló: Manchester City-Leicester 1-3, Aston Villa-Norwich 2-0, Liverpool-Sunderland 2-2, Newcastle-West Brom 1-0, Stoke-Everton 0-3, Swansea-Crystal Palace 1-1, Tottenham-Watford 1-0, Southampton-West Ham 1-0, Bourbemouth-Arsenal 0-2, Chelsea-Manchester United 1-1

Az élcsoport. 1. Leicester 53, 2. Tottenham 48, 3. Arsenal 48 (39-22).