New Hampshire állam legkisebb települése, Dixville Notch hűségesen őrzi a hagyományt, elsőként voksolnak az amerikai elnökválasztáson, s az állam előválasztásán is. A 2016-os első előválasztás voksait idén is ott adták le, száz százalékos volt a részvételi arány, mind a kilenc bejegyzett választó megjelent. A szavazás gyakorlatilag 30 másodperc alatt lezajlott.
A mini településen John Kasich ohiói kormányzó 3 szavazattal győzött, a milliárdos Donald Trumpra 2 voksot adtak le. Mind a négy regisztrált demokrata Bernie Sandersre voksolt, Hillary Clinton egy szavazatot sem kapott. Kasich volt az egyetlen, aki ellátogatott a kanadai határtól alig 30 kilométerre fekvő üdülőhelyre, s személyesen kérte a szavazók támogatását.
Dixville Notch gyakorlatilag a Balsams Grand Hotel Resort szállodát jelenti, ennek élelmes tulajdonosa 1960-ban kapta meg a jogot, hogy éjfélkor leszavaztassa a "lakosságot", gyakorlatilag a hotel alkalmazottjait. A 2010-es népszámlálás idején 12 ember élt a településen, az államban száz lakos alatt engedélyezik az éjszakai voksolást.
Noha Dixville Notch-nak az a híre, hogy pontosan megjósolja, kik lesznek abban az évben az elnökjelöltek, ez korántsem mindig jött be. A republikánus oldalon 1968 óta tényleg nem tévedtek, noha két alkalommal, 1980-ban és 2012-ben döntetlen lett az állás.
Két másik közeli városka, Millsfield és Hart’s Location ugyancsak éjfélkor döntött. A három település szavazatait összeadva John Kasich 9, Ted Cruz 9, Donald Trump 9, Chris Christie 3, Marco Rubio 2, Jeb Bush 2 voksot kapott, Ben Carson, Carly Fiorina és a már visszalépett Rand Paul 1-1-et. A demokratáknál Sandersre 17-en, Clintonra 9-en szavaztak.
Kasich ohiói kormányzó New Hampshire-ben akar bizonyítani, ha legalább második lesz, akkor folytatja. Marco Rubio is ezt célozta meg, de a rosszul sikerült vita után helyzete bizonytalanná vált. Az éllovas Trump az utolsó pillanatban is vagdalkozott, Jeb Busht elkényeztetett gyereknek nevezte, Ted Cruz ennél is rosszabbul járt. Hillary Clintonnak segíteni akart Madeleine Albright volt külügyminiszter, de csak vihart váltott ki, amikor azzal bíztatta a fiatal nőket, hogy "pokolra jutnak", ha nem Clintonra szavaznak.
A rendhagyó 2016-os választást tovább bonyolíthatja, ha egy újabb milliárdos, Michael Bloomberg is harcba száll. A médiamogul, New York volt polgármestere épp a New Hampshire-i választás előestéjén adott interjút a Financial Timesnak, megerősítve, egyre komolyabban gondolkodik azon, hogy harmadik jelöltként harcba száll. Hallgatva a jelöltek beszédeit, a vitákat, mondta Bloomberg, arra jutott, hogy "a színvonal banális és botrányos, egyenesen a szavazók megsértése". "Az amerikaiak jobbat érdemelnek" - nyilatkozta a milliárdos, aki vizsgálja a lehetőséget, hogyan tudna beszállni a Fehér Házért folyó küzdelembe. Bloomberget a Boston Globe hasábjain egy korábbi harmadik párti induló, Ralp Nader fogyasztóvédő figyelmeztette, nagyon nehéz fába vágja a fejszéjét, aki az elefántos és a szamaras párt elnökjelöltje mellett harmadikként fel akar kerülni a szavazócédulára. Nader azt jósolta, ha Bloomberg tényleg indul, felszámolhatja a két nagy párt hegemóniáján alapuló választási rendszert. Valószínűbb mégis, ha a közvélemény-kutatásokat nézi, végül nem vág bele, véli Nader. Harmadik párti jelöltként 10 százalék körüli eredményre számíthatna, s tálcán kínálná Trumpnak az elnökséget. Egy Reuters-felmérés szerint ha Trump és Clinton küzdene meg novemberben, Bloomberg belépése a volt külügyminiszter eredményét csökkentené 6-10 százalékkal, Trump-Sanders párharc esetén 7-12 százalékarányban szintén a demokrata jelölttől hódítana el szavazatokat.